Bilgisayar Müh. Hang Üniversite ?

Konu, 'Üniversite Tercih Rehberi' kısmında webber47 tarafından paylaşıldı.

1. webber47

webber47 EMRE EROL MB Üyesi

Meslek:
    Öğrenci
    En İyi Cevap:
    0
    Değerlendiriler:
    +4 / 0 / -0
    Üniversite:
    FIRAT ÜNİVERSİTESİ
    merhabalar
    kafamı karıştıran bir çok şey var yani sene başından beri bütün bölümler arasında dönüp duruyorum yani mühendislik bölümleri inşaat ,makine,elektrik-elektronik,bilgisayar,mekatronik,enerji sistemleri hep kafam birine kaydı hatta bi ara fizik öğretmenliği bile duşundum ,bu kararsızlık yüzünden belli bi hedef koyamadım haliyle ygs beklediğimden kotu geldi ve tahminen büyük ihtmal lys de çekebileceğim aralığı belirledim bundan da düşük gelirse zaten mezuna kalırım ,benim hayalim teknoloji üreten bir firmada çalışmak yani vestel,tplink,nvidia,intel,Microsoft vb. bu yüzden sadece makine ,elektrik ve,bilgisayarın yeterli olmayacağı dusuncesine vardım muhendislikte onemli olan kendini geliştirmek olduğunun bilincindeyim ,önceki zamanlardaki gibi aklımda oluşan fikir Bilgisayar müh. anadal elektrik elektronik müh. yandal yapmak şuan benim belirlediğim yani çekebileceğimi düşündüğüm aralıkta Adnan menderes ,abant izzet baysal,Pamukkale,konya selçuk ve Erciyes var .hangi üniversiteye gitmeliyim veya başka herhangi bir tavsiyesi olan varmı teşekkür ederim şimdiden.

2. eemreay

eemreay MB Üyesi

Meslek:
    Elektronik Mühendisi
    En İyi Cevap:
    0
    Değerlendiriler:
    +0 / 0 / -0
    Üniversite:
    Süleyman Demirel Üniversitesi
    Bilgisayar Mühendisliği düşünüyorsanız Yıldız Teknik, Marmara, İstanbul Üniversitesi eğitim olarak gayet üst seviyeler tavsiyem. Bende senin kafadaydım elektrik mühendisliği bitirdim şimdi ise Dacel Mühendislik adında büyük bir firmada çalışıyorum. Hayalimdeki iş diyebilirim. Hem elektronik anlamda otomasyonlar projeler bir çok farklı sektör deneyimi hemde bilgisayar mühendisleriyle beraber yürütülen projeler ile iç içe bir ortam. Bilgisayar Mühendisliği veya elektronik tabanlı bir dal seçebilirsin tamamen ilerideki iş seçiminle alakalı birşeydir.

3. vocalize

vocalize MB Kulüp

En İyi Cevap:
    0
    Değerlendiriler:
    +12 / 0 / -0
    Eem yada bilgisayar olabilir birine gidersen zaten çift anadal veya yüksek lisans programlarıyla karıştırabilirsin

4. webber47

webber47 EMRE EROL MB Üyesi

Meslek:
    Öğrenci
    En İyi Cevap:
    0
    Değerlendiriler:
    +4 / 0 / -0
    Üniversite:
    FIRAT ÜNİVERSİTESİ
    peki hiç keşke bilgisayar okusaydım şu an işimde daha iyi olurdum dediğin oldumu yoksa elektrik doğru kararmıymış ha bide elektrik mi elektrik elektronik mi okudun

5. Deduska

Deduska MB Üyesi

Meslek:
    Developer
    En İyi Cevap:
    9
    Değerlendiriler:
    +153 / 1 / -0
    Bilgisayar mühendisliği okuyacaksan üniversitenin pek önemi yok. Tabi kendine güveniyorsan, kendimi geliştirebilirim diyorsan. Açıkçası Bilgisayar Mühendisliği konusunda fark etmez.

Sebebi "Google" dünyanın en iyi üniversitesi :) kullanabilene. Sene olmuş 2017 ama halen bunları kimseye aktarmıyorlar. Şu zamanda iyi kötü üniversite ayrımı yok. Bilginin önemi var artık :).

İlla söylememi istiyorsan tabi. Teknik üniversite geliyorsa yazardım onların dışında da pek bir önemi yok sanırsam.

Tabi karar senin müdahale etmiş gibi olmak istemem. Sadece fikirlerim bu yönde.
    Başarılar.

• Beğen Beğen x 1