Bilgisayar Muh. Okumak için Büyük müyüm

astalas

MB Üyesi
Tepkiler
1
Üniv
xxx
Sa arkadaslar bu yıl bılgısayar muh. baslıycam yasım 32 bu yuzden cevremden tepkı almaktayım.Yasımın buyuk olması okuldakı arkadasların yasca benden kucuk olması ve dolayısıyla uyumsuzluk yasıyacagım ve okulu yurutemeyecegımı soledıklerı ıcın okulu baslamadan bırakmayı dusunuyorum.
Sızce bu konuda bır uyumsuzluk yasamam soz konusumu.Yada yasım buyuk oldugu ıcın ders ortamında sorun yasamam gıbı bı sorun olurmu. Okulun acılmasına cok az kaldı ve ben hala kararsızım yardımcı olabılırmısınız ?

umitkcaa

MB Üyesi
Tepkiler
7
Meslek
Makine Mühendisi
Üniv
Gazi Üniversitesi
Bu sene universiteye baslayacak birisinin gozunden soyleyecek olursam basta biraz garipser sonra burasi universite der gecerim sorun yasayacaginizi sanmiyorum. Hem okumanin yasi olmazmış kazanmisken birakmayin bence

Konu sahibi
Konu sahibi
A

astalas

MB Üyesi
Tepkiler
1
Üniv
xxx
cok tesekkur ederım .Gunlerdır beynımde donup dolasıyor Inanın rahatladım

Volkan Ünal

Yetkili Kişi
Moderatör
Tepkiler
87
Meslek
Öğrenci
Selamlar , sınıfımda 40 yaşından , 37 yaşından adamlar var sayıları bir elin parmağı geçmez ve hep tebrik ederim.Adam işinden çıkıp akşam derse geliyor , ulan ben olsam bir tarafımı devirir yatarım ,zorum ne diyerek.Azminize hayranım ,keep moving !
Bol şanslar.

ComputerBrain

MB Üyesi
Tepkiler
7
Üniv
Eastern Mediterranean Uni
Öncelikle tebrikler.Neden bilgisayar müh tercih ettiniz ve daha önce üniversite okudunuz mu?Üniv kazanmadan önce ne işlerle uğraştınız bunları merak ediyorum.Sizin için sorun değilse cevaplarsanız sevinirim.Çevremde bu yaşlarda okuyan tanıdıklarım var o yüzden soruyorum.

Ömer parti

MB Üyesi
Tepkiler
0
Meslek
İnşaat Mühendisi
Üniv
Bilecik Şeyh Edebali
Kafanızı yaşla ilgili kurcalayan hiç bir soru işareti kalmasın. Üniversite sonuçta. Eğer ortamada ayak uydurursanız zorluk yaşamazsınız.

Mahmut Oltan Dere

MB Üyesi
Tepkiler
0
Üniv
Afyon Kocatepe Üniversitesi
Benim okuduğum bölümde de 37 ve 35 yaşında abilerim vardı ve gerçekten ilk günden mezun olduğumuz güne kadar ve şimdiye kadar görüşürüm kendileriyle, sadece bir tanesi dgs ile geldiği için derslerinde matematik, mesleki derslerin teori bölümleri vs gibi sıkıntılar yaşadı ama o da bölümü bir şekilde çok çalışarak bitirdi. O tip yaşlarda insanlar gerçekten olgunluğunu tamamlamış olduğu için derslerini vaktinde çalışıp geçen insanlardı ve bence sosyal bakımdan da eğitim bakımından da sıkıntı yaşamazsınız. Şimdiden başarılar ve tebrikler...

Mutlu27

MB Üyesi
Tepkiler
4
Meslek
Makine Mühendisi
Üniv
Gaziantep Üniversitesi
Problem yok abi ben geçen sene hazırlık bitirdim sınıfımda 37 yaşında bi tane Sadri Dayı vardı :) çok sevimli çok sempatik bir adamdı adama Sadri dayı der dururduk :) aramızda 17 18 yaş olmasına rağmen o da bizle iyi geçinirdi.
Problem yok abi sen de git oku ağzı olan konuşur :) sen kendini nasıl mutlu hissediyorsan öyle yap :)

Gökhan Ak

Yetkili Kişi
Kulüp Başkanı
Tepkiler
13
Meslek
Bilgisayar Mühendisi
Üniv
Kocaeli Üniversitesi
Yaş ile ilgili olarak tabi ki çoğunluk küçük olacaktır ama kesinlikle yadırganmayacaksınızdır. Hatta kendinizden küçük olan insanlar sizlerin tecrübelerinden faydalanmak isteyeceklerdir. Kocaeli'de benim sınıfımda da benden büyük insanlar ve böyle insanların olması güzel, severek isteyerek yaptıktan sonra yaşın bir önemi yok bence. Kesinlikle içinizi ferah tutun ve okullar açıldıktan 1 ay sonra unutmazsanız buraya tekrardan deneyimlerinizi yazın ki sizden sonra gelen insanlar içinde tecrübe ve deneyim olsun :)

Tekrardan hayırlı olsun :)

Satagun

MB Üyesi
Tepkiler
0
Üniv
Çankaya Üniversitesi
Şuan hali hazırda Bilgisayar Müh. okuyorum. Yaşım 34 hiç takma bunları bence kazanmışsın boşuna okulu yakma derim ben. Bende okula 30 yaşında girdim. Bu senede mezun oluyorum inşallah biraz sıkıntı yaşıyorsun tabi, senin durumunu bilmiyorum ama ben hem okul hem iş çalıştığım için biraz zor oldu gündüz okul gece iş. Bu tempoya ayak uydurabiliyorsan zaten sıkıntı yok. Şimdiden tebrik ederim ve başarılarının daim olması dileklerimle.
S@

chalap

MB Üyesi
Tepkiler
0
Üniv
İ.Ü. Makine Mühendisliği
Ben lisedeyken bizden 5 yaş büyük biri sınıfa gelmişti. Okumaya ara verip tekrar devam etmek istemiş. Lise kafasıyla biz garip karşılamadıysak ünv.dekiler hiç karşılamaz. Okumanın yaşı olmaz...

travego

MB Üyesi
Tepkiler
0
sorun olacağını pek sanmıyorum hatta hocalarınızla bile arkadaş olabilirsiniz

latuka

Latuka - Sosyal İçerik Platformu
MB Üyesi
Tepkiler
0
Üniv
Beykent Üniversitesi
O kadarda geç değil tam yaşları :)

Latuka.com

mrcgllr

MB Üyesi
Tepkiler
0
Üniv
Dumlupınar Üniversitesi
Bizim sınıfta yaklaşık 40 yaşında insanlar var geç değil :)

Rızababiş

MB Üyesi
Tepkiler
0
Meslek
Mekatronik
Üniv
Sakarya üniversitesi
Sn Astalas okulunuz nasıl gidiyor ,yaşadığınız çeşitli zorluklar oldu mu ? Bende 36 yaşındayım ve KOÜ elektrik müh. yada Sakarya teknoloji Mekatronik müh. düşünüyorum.
DGS ile geçiş yapacağımdan ve önlisans Mekatronik okuduğumdan dolayı mekatroniği kolay bitireceğimi düşünüyorum ama teknoloji fakültesi olduğundan bir tereddüt yaşıyorum.Açıkçası bunun bir “kendini gerçekleştirme” mücadelesi olduğunu düşündüğüm için beni tatmin etmeyebileceğini düşünüyorum.:(
KOÜ Elektrikten de biraz korkuyorum.
Tecrübelerinizi ve tavsiyelerinizi bekliyorum
İlgili tarihte otomatik birleştirildi:

Mining Engineer

Late is better than never....
Yetkili Kişi
Yönetici
Tepkiler
202
Meslek
MEXT Research Fellow
Üniv
Kawamura Advanced Mining Tech
Sa arkadaslar bu yıl bılgısayar muh. baslıycam yasım 32 bu yuzden cevremden tepkı almaktayım.Yasımın buyuk olması okuldakı arkadasların yasca benden kucuk olması ve dolayısıyla uyumsuzluk yasıyacagım ve okulu yurutemeyecegımı soledıklerı ıcın okulu baslamadan bırakmayı dusunuyorum.
Sızce bu konuda bır uyumsuzluk yasamam soz konusumu.Yada yasım buyuk oldugu ıcın ders ortamında sorun yasamam gıbı bı sorun olurmu. Okulun acılmasına cok az kaldı ve ben hala kararsızım yardımcı olabılırmısınız ?
Bence de sıkıntı olmaz okumanın yaşı yoktur. Türkiye de okuduğum dönem de hazırlıkta Yüksel abi vardı. 55 yaşın da inşaat mühendisliğine başlamıştı, beraber ingilizce öğreniyorduk. Gayet uyumlu ve tecrübeli bir insandı. Buradan Yüksel abiye selamlar :)

Yukarı Alt