Bilgisayar Mühendisliği Hakkında - Tercih Videosu

CanUsta

Katehol
MB Üyesi
Kayıt
7 Ağustos 2018
Mesajlar
3
Tepkiler
0
Yaş
20
Meslek
Otomotiv Mühendisi
Üniv
Mersin Üniversitesi
Merhaba arkadaşlar, Netlobi olarak Bilgisayar Mühendisliği tercih edecek arkadaşlara bölümü tanıtması için Uludağ Üni. Bilgisayar Mühendisliği öğrencisi Mert Oğuzhanasiltürk ile bir video hazırladık. Umarım yararlı olur. Bölüm hakkında sorusu olan arkadaşlar yorum atabilirler, elimizden geldiğince cevaplayacağız.

 

denizgezmiş

MB Üyesi
Kayıt
21 Haziran 2018
Mesajlar
69
Tepkiler
6
Yaş
28
Meslek
Yazılım Mühendisi
Teşekkürler bilgiler için. Yeni okumaya gidecek arkadaşlarımız için faydalı olabilir.
 

TCP-IP

Özel Üye
Kayıt
7 Kasım 2018
Mesajlar
92
Tepkiler
20
Yaş
39
Meslek
Sistem Destek Uzmanı
Üniv
Anadolu Üniversitesi
Daha da faydalı bilgiler olacakmış gibi duruyor , bence bunu biraz daha uç noktalara taşırsanız daha güzel olur düşüncesindeyim.

Nacizane bir bilgi , Mühendis yapar tasarlar geliştirir , üretimi ve arızayı ise ara eleman dedikleri Tekniker uzman eleman kadrosu yapar. Örneklemek gerekirse , çok harika bir ceketi siz tasarımcı olarak çizer kalıp haline getirirsiniz , onu kalıba basmak kumaşını dikmek ceket haline getirmek diğer personellerin işidir. Hemen hemen tüm mühendislik dallaı böyledir ama bizde pek uygulanmıyor hatta hem makine hem elektronik hem gemi inşaatı hem miço hem telsizci hem makine dairesini kontrol ve çalışır durumda tutmanızı ister işverenler ASGARİ ÜCRETE ya da biraz üstüne.

ÇÜNKÜ SİZDEN DIŞARIDA ÇOK VAR gözüyle bakılır ( sanki lokantada yemek sonrası kürdan istiyor adamlar o kırıldı burda daha çok var aç birini daha onu kullan mantığı ) üzücü ama gerçek böyle malesef...
 

armagann

MB Üyesi
Kayıt
22 Ekim 2018
Mesajlar
31
Tepkiler
0
Yaş
28
Üniv
Eskişehir Üniversitesi
Güzel bir video tercih etmeyi düşünen arkadaşlar için. Teşekkürler.
 
Yukarı Alt