Bilgisi olan lütfen yardımcı olabilir mi ?

akdeniz96

MB Üyesi
Tepkiler
0
Üniv
SelçukÜniversitesi
Arkadaşlar Öncelikle Merhaba Kolay Gelsin hepinize..
Ben Türkiyede Önlisans Harita Kadastro Mezunuyum. Dgs İle İstediğim Yer Gelmeyecek..
Sorum Şu Ukraynada Lisans Tamamlayıp Mezun Olduktan Sonra Aldığım Diploma İle Türkiyede Kendi İşimi Açabilirmiyim ? Danışmanlara Sordum Açabilirsin Denildi Bana Ama Buradanda Bilgi Almak İstiyorum Bilen Varsa Yazsın Lütfen Şimdiden Teşekkür Ediyorum...

Oğuzhan Mallı

Yetkili Kişi
Genel Yönetici
Tepkiler
435
Meslek
Nükleer ve Atom Mühendisi
Üniv
MEPhI, KTÜ
Her üniversitenin denkliği yok önce onu araştırmalısın. Eğer yoksa bitirdikten sonra ÖSYM başvuru yapıp denklik alıyorsun. Rusya'da Dünya'da sıralamada ilk 100 de olup, nükleer fizik alanında 1 numara olan üniversiteyi bitiripte hala denklik bekleyen arkadaşlarım var :) Biraz uzun sürüyor.

Hasan Basri Karakaya

Yetkili Kişi
Moderatör
Tepkiler
92
Meslek
Elektrik-Elektronik Yüksek Mühendisi
Üniv
K.S.Ü.
Arkadaşlar Öncelikle Merhaba Kolay Gelsin hepinize..
Ben Türkiyede Önlisans Harita Kadastro Mezunuyum. Dgs İle İstediğim Yer Gelmeyecek..
Sorum Şu Ukraynada Lisans Tamamlayıp Mezun Olduktan Sonra Aldığım Diploma İle Türkiyede Kendi İşimi Açabilirmiyim ? Danışmanlara Sordum Açabilirsin Denildi Bana Ama Buradanda Bilgi Almak İstiyorum Bilen Varsa Yazsın Lütfen Şimdiden Teşekkür Ediyorum...
Bu süreçte harcayacağınız emek ve mesaiyi, yeniden DGS'ye hazırlanarak geçirmenizi tavsiye ederim. Zira Türkiyeye döndüğünüzde minimum 1 yıl kadar denklik için uğraşmanız gerekecek.

Yukarı Alt