Bir Projenin Statik ve Dinamik Hesabı

a.suna

MB Üyesi
Tepkiler
1
Üniv
Selçuk Üniversitesi Makine Müh
Değerli arkadaşlar pdf dosyasında gönderdiğim şasenin hesabı yapmaya çalışıyorum. Elle hesap yapacağım. Hem statik hemde dinamik yük söz konusu. Nasıl yapabilirim fikir verirseniz sevinirim. Seçilen profiller rasgele seçilmiştir.

Dosyalar

okaliptus92

Makine Mühendisi
Özel Üye
Tepkiler
100
Meslek
Makine Mühendisi
Üniv
Karabük Üniversitesi
Cizimden ne olduğu cok anlaşılmıyor. Dinamik hesap ile isin icinden cikamazsin. O yüzden statik yapip, guvenlik katsayısını da 2 civari alirsan problem çıkmaz. Ayrica orda motorlarin ilk yol vermeleri esnasinda meydana gelecek yükleri de gozden kaçırma derim. Statik hesap yaparken en yüksek maruz kalacağın yük eğilme momenti olacaktır. Yani egilme momentine gore hesap yapip guvenlik katsayisini 2 aldiginda problem cozulecektir.

Konu sahibi
Konu sahibi
A

a.suna

MB Üyesi
Tepkiler
1
Üniv
Selçuk Üniversitesi Makine Müh
okaliptus92 öncelikle cevap yazdığın için teşekkür ederim mühendis beyinler sayfasında bana bu yardımcı olabilecek kimse yok diye düşünmeye başlamıştım. Statik hesap yaparak profil seçimi nasıl yapacağımı izah ederseniz sevinirim?

okaliptus92

Makine Mühendisi
Özel Üye
Tepkiler
100
Meslek
Makine Mühendisi
Üniv
Karabük Üniversitesi
Siz bana su çizimleri daha anlaşılır sekilde atarsaniz ben size musait olduğumda yapar gönderirim.

Gökhan T

MB Üyesi
Tepkiler
0
Meslek
Makine Mühendisi
Üniv
Selçuk Üniversitesi
Kuvvetlerin nereye uygulanacağını bilirsem hesabının nasıl yapılacağına yardımcı olabilirim. Resimleri daha net atma şansınız varsa tabi.

Yukarı Alt