Biraz kaçamak yaptım. Oyun oynadım :) ama bir detay var!!!

Ne sıklıkla oyun oynuyorsun?


  • Seçmen sayısı
    4

Deduska

MB Üyesi
Kayıt
29 Temmuz 2016
Mesajlar
190
Tepkiler
130
Meslek
Developer
Merhaba arkadaşlar,
hafta sonu olmasına rağmen ben evde çalışmaktayım. Sonuçta evde oturuyorsunuz ve boşa zaman geçiyor. Bende bunu değerlendiriyorum. Bunun planlanabilmesi çok önemli. Hafta içi çalış ve hafta sonu bütün zamanını da çalışma ile geçirmekte doğru değil. Spor, dışarı çıkmak gibi benzeri kafa dağıtacak şeyleri aralara serpiştirmeniz gerekir. Vücut sağlığı açısından.

Ben bugün bunlara ek olarak kafa dağıtmak için birazda oyun oynadım ve kayıt altına da aldım paylaşıcam sizinle :). Yalnız oyun bence kafa dağıtmak için dedim ama yoruyor arkadaşlar. Bizler sevdiğimiz için anlamıyoruz tabi, sanki çok iyi geliyormuş gibi oluyor.

Referans olarak sizinle paylaşmak istediğim bir yazı var.

"Bilgisayarda, konsolda veya mobilde, kısacası her yerde oyun oynamak keyifli. Oyun oynayarak boş zamanlar değerlendirilebiliyor ve eğlenceli dakikalar geçiriliyor. Bazı oyunlar sanatsal yapılarıyla filmleri aratmıyor bazılarıysa oyuncuları online rekabetin içerisine sokarak kıyasıya bir çekişmeye sahne oluyor. Yapılan bir araştırma ise çok fazla oyun oynayan erkeklerin iş hayatında sorunlar yaşadığını gösteriyor.
National Bureau of Economic Research tarafından yapılan araştırmaya göre 21 ile 30 yaş arasındaki kişiler bir önceki jenerasyona göre çok daha az çalışıyor. Daha açıklayıcı olmak gerekirse bu kişiler tam olarak 203 saat daha az çalışıyor. Bu da senede 8.45 günün boşa gittiğini gösteriyor. Bunun en büyük nedenlerinden birinin ise oyunlar olduğu söyleniyor.
Araştırmada bahsi geçen yaş aralığındaki kişilerin haftada ortalama 3,4 saatini oyun başında geçirdiği belirtiliyor. Daha önceki jenerasyonda bu sürenin 2 saat olduğuna dikkat çekiliyor. Oyun oynama sürelerinin artmasındaki en büyük sebebin artık oyunların kalitesinin çok yüksek seviyelere çıkması ve dolayısıyla daha fazla bağımlılık yapması olduğu söyleniyor. Ayrıca World of Warcraft gibi MMORPGoyunlarının uzun süre boyunca kişiyi ekran başına kilitlemesinin de bunda büyük rolü olduğu ifade ediliyor. Çalışma sürelerinin azalmasının ana nedeni olarak oyunları gösteren bu araştırma oyunculardan tepki alacağa benziyor. Oyunlar dışında teknolojinin geldiği noktanın da çalışma saatlerinin azalttığını göz önünde bulundurmak gerekiyor."[0]
Kaynak[0]: log.com.tr/fazla-oyun-oynamak-calisma-hayatini-olumsuz-etkiliyor/

Umarım yukarıda ki yazanları dikkate alırız arkadaşlar. Bunun dengesini iyi sağlamamız lazım.
Buda benim oynadığım oyun için kayıt altına aldığım bir video :)
 
Yukarı Alt