Bu tür bir programı nasıl yazarım? Lütfen yardım edin

Turkuaz

MB Üyesi
Tepkiler
4
Meslek
Bilgisayar programcısı
Üniv
Anadolu Üni
Arkadaşlar youtube izliyorum.Rüzgar enerjisinden elektrik enerjisi elde edip cep telefonunu şarj ediyorlar.Ben rüzgar enerjisinden elde edilen enerji ile kripto para üretme programı yapmak istiyorum.Bunu nasıl yaparım?
Rüzgar enerjisinden elektrik enerjisi elde etmek ile ilgili örnek video:

Mining Engineer

Late is better than never....
Yetkili Kişi
Yönetici
Tepkiler
202
Meslek
MEXT Research Fellow
Üniv
Kawamura Advanced Mining Tech
Kripto para üretmek için çok güçlü GPU işlemlecilere ihtiyacın var ve bu da yüksek maliyet gerektiriyor. Kripto para üretimi çok yüksek enerji gideri ister son bir yılda miningcilerin harcıdığı elektrik Türkiye'nin harcadığı elektrik giderinden %40 daha fazla. Küçük bir rüzgar tribünü ve basit bir sistemle de bu işi yapabilirsin. Amatör olarak başlarsın daha sonra devam edebilirsin.
Sana önerim bu işten önce şu terimleri araştır :
** Hash Rate Nedir?
** GPU sistemi ve NVIDIA GPU işlemcileri
** Bu arada bu işe gireceksen bitcoin yerine etherium mining yap çünkü bitcoin çok eski olduğu için hashrate çok düşük bu da sana çok çok güçlü bir sistem gerektirir.
Ek olarak NVIDIA artık GeForce oyuncu kartı serisini mining için satmayacak bunun yerine NVIDIA CPM adında bir işlemci çıkarıyor miningciler için.

Eğer bu bahsettiğim konulara yabancı ise bu adam ne diyor diye soruyorsan? Bence rüzgar tribünün den önce bu yazdıklarımı araştırmanı tavsiye ederim.

Konu sahibi
Konu sahibi
T

Turkuaz

MB Üyesi
Tepkiler
4
Meslek
Bilgisayar programcısı
Üniv
Anadolu Üni
Kripto para üretmek için çok güçlü GPU işlemlecilere ihtiyacın var ve bu da yüksek maliyet gerektiriyor. Kripto para üretimi çok yüksek enerji gideri ister son bir yılda miningcilerin harcıdığı elektrik Türkiye'nin harcadığı elektrik giderinden %40 daha fazla. Küçük bir rüzgar tribünü ve basit bir sistemle de bu işi yapabilirsin. Amatör olarak başlarsın daha sonra devam edebilirsin.
Sana önerim bu işten önce şu terimleri araştır :
** Hash Rate Nedir?
** GPU sistemi ve NVIDIA GPU işlemcileri
** Bu arada bu işe gireceksen bitcoin yerine etherium mining yap çünkü bitcoin çok eski olduğu için hashrate çok düşük bu da sana çok çok güçlü bir sistem gerektirir.
Ek olarak NVIDIA artık GeForce oyuncu kartı serisini mining için satmayacak bunun yerine NVIDIA CPM adında bir işlemci çıkarıyor miningciler için.

Eğer bu bahsettiğim konulara yabancı ise bu adam ne diyor diye soruyorsan? Bence rüzgar tribünün den önce bu yazdıklarımı araştırmanı tavsiye ederim.
Peki GPU olmadan kripto para üretilemez mi?Sonuçta rüzgar türbininden de elektrik enerjisi elde ediliyor.Aslında kastettiğim şu: Rüzgar enerjisi ile elde edilen hareket enerjisini alternatör elektrik enerjisine çeviriyor ya doğrudan o elektrik enerjisi ile kripto para üretilemez mi?

Mining Engineer

Yetkili Kişi
Yönetici
Tepkiler
202
Meslek
MEXT Research Fellow
Üniv
Elektrik enerjisi ile kripto para üretilmez çünkü elektrik yani bu nükleer den güneş enerjisine hiç fark etmez bunlar sadece mining ringe gereken elektrik enerjisini sağlamak için kullanılır.
GPU ya neden ihtiyacın var çünkü mining ringin işlem yapabilme kapasitesi ne kadar fazla olursa o kadar hızlı kripto elde edersin. Sen sisteminin işlem kapasitesini artırma nükleer enerji kullan hiç bir anlamı yok.
Kripto paralar matematiksel işlemler yaparak şifre yani blockchainler yakalamaya çalışır. Ne kadar hızlı blockchaine bağlanırsan o kadar hızlı kripto elde edersin.
Bundan dolayı bu işi yapan insanlar 10 larca hatta 100 lerce GPU ringleri kurar ki sistem hızlıca şifreyi bulup para kazansın diye.
Buradaki rüzgar veya güneş sadece sistemi enerji konusunda besler. Tribün döndükçe para kazanma diye bir şey yok.

Konu sahibi
Konu sahibi
T

Turkuaz

MB Üyesi
Tepkiler
4
Meslek
Bilgisayar programcısı
Üniv
Anadolu Üni
@Mining Engineer bunları bilmiyordum hocam.İnternette bazı haberler okumuştum da ondan yola çıkarak bu soruyu sormuştum.Demekki yanlış anlamışım.Ancak gene size şunu sormak istiyorum:
Gene rüzgar türbini ile elde edilen hareket enerjisini akternatör elektrik enejisine çevirecek + GPU da olacak; Mesela aküye depolanan enerji ile normal elektrik kullanmadan cep telefonundan kripto para üretebilir miyim?Veya videodaki gibi cep telefonunun bataryasını rüzgar türbini ile doldurup o batarya ile kripto para üretebilir miyim?
Bu arada benim kastettiğim öyle bitcoin,etherium falan değil daha çok alt coinlerle ilgileniyorum.Zaten onlar içinde çok enerji ihtiyacı olacağını sanmıyorum.

Mining Engineer

Yetkili Kişi
Yönetici
Tepkiler
202
Meslek
MEXT Research Fellow
Üniv
Enerji şundan dolayı ihtiyaç sistem 7/24 çalışması lazım bundan dolayı kesintisiz enerji gerekiyor. Alt coin de olsa bir mining ring için kesintisiz enerji gerekir. Yada 7/24 değil de ara ara yaptın diyelim yine coin üretebilirsin ama 1 coin i örneğin 1 hafta da üretebilecekken 3 hafta da üretirsin o da senin planlarına bağlı.
Herhangi bir batarya veya güç sistemi kripto para üretmez daha önce de söylediğim gibi bunlar sadece sistemi besler.
Telefon ile kripto para üretmek için kripto para üretme uygulamaları var sosyal medya uygulamaları gibi telefona indiriyorsun eğer telefonun işlemcisi ve RAM i yüksekse madencilik yapabilirsin.
Kripto para madenciliği tamamen işlem yapabilme yeteneğine bağlı yani işlemci gücüne bağlı.
Örneğin bir laptop düşünelim ve bu laptop 4 GB RAM düşün GPU ve 2 GHz işlemci olsun, sen buna termik santral bağlasan çok çok minimal madencilik yapabilirsin.
İlgili tarihte otomatik birleştirildi:

Ekran görüntüsü 2021-02-25 135240.jpg

Son düzenleme:
Konu sahibi
Konu sahibi
T

Turkuaz

MB Üyesi
Tepkiler
4
Meslek
Bilgisayar programcısı
Üniv
Anadolu Üni
@Mining Engineer
hocam size bir sorum olacak:Ben hep araştırıyorum ancak hala bulamadım.Bununla ilgili youtube'da ne türk/yabancı bir video ne de udemy'de bir video bulabildim.Size sorum=Kendi mining programımı nasıl yazabilirim?Bunun için ücretli/ücretsiz bildiğiniz bir eğitim seti veya video veya kitaplar var mı?

Mining Engineer

Yetkili Kişi
Yönetici
Tepkiler
202
Meslek
MEXT Research Fellow
Üniv
@Mining Engineer
hocam size bir sorum olacak:Ben hep araştırıyorum ancak hala bulamadım.Bununla ilgili youtube'da ne türk/yabancı bir video ne de udemy'de bir video bulabildim.Size sorum=Kendi mining programımı nasıl yazabilirim?Bunun için ücretli/ücretsiz bildiğiniz bir eğitim seti veya video veya kitaplar var mı?
Türkçe olarak bulabilmen zor tabi ama aşağıda ingilizce videolar bırakıyorum.

Ek olarak ingilizce olarak aratmak istiyorsan:

" How to code mining program?" diye aratırsan baya bi kaynak ve video çıkıyor.

1 -
2 -
3 -
Linki görmek için izniniz yoktur Giriş yap veya kayıt ol.

4 -
Linki görmek için izniniz yoktur Giriş yap veya kayıt ol.

Konu sahibi
Konu sahibi
T

Turkuaz

MB Üyesi
Tepkiler
4
Meslek
Bilgisayar programcısı
Üniv
Anadolu Üni
@Mining Engineer hocam sizin verdiğiniz videolara baktım.Ancak bunlar bilgisayarımızda mining yapmıyor.Cpu değerlerinde artış görmüyorum.Size sorum ücretli/ücretsiz mining kodlama ile ilgili eğitim seti var mı bildiğiniz? (Türkçe yabancı fark etmez)
Aşağıda microsoft storeden resmini çektiğim bir programı gösteriyorum.Bu program gibi mining programını kendim yazmak istiyorum.Lütfen yardım edin hala araştırıyorum.Ancak bu şekilde mining programı kodlayabileceğim bir kaynak bulamadım.

eth.png

Güncel arkadaşlar konuyla ilgili bilgisi olanlar ücretli/ücretsiz bana kaynak önerebilirler mi*Basıl kripto madencilik programı kodlayabilirim?

Güncel

Son düzenleme:
Yukarı Alt