DGS hakkında birkaç sorum var

Turkuaz

MB Üyesi
Tepkiler
4
Meslek
Bilgisayar programcısı
Üniv
Anadolu Üni
Ben şuanda uzaktan eğitim bilgisayar programcılığı okuyorum.1. sınıf bitti.Hedefim bilgisayar mühendisi veya yazılım mühendisi olmak.Seneye DGS'ye giricem.Size birkaç sorum var:

1) DGS 2022 için hangi kitapları satın almalıyım?
2) Ben az önce araştırdım.DGS ile giren çift anadal yapamıyormuş galiba :( bu beni üzdü.Çünkü bilgisayar mühendisliği yanı sıra psikoloji de okumak istiyorum.Bu bilgi doğru mu?
3)Eğer DGS ile giren çift anadal yapamıyorsa ben seneye hem DGS hem de YKS'ye girip ikisini de kazanırsam o zaman hem bilgisayar mühendisliği hem de psikoloji okuyabilir miyim?
4)Eğer hem DGS hem de YKS aynı anda tercih yapamıyorsam.DGS ile bilgisayar mühendisliği okurken bir sonraki sene YKS'ye girip psikoloji de okuyabilir miyim?
5)DGS'de 3 bölümden sorumluyuz.Türkçe matematik ve geometri.Daha önce DGS'ye girmedim.Matematik sorularını cevaplarsam daha fazla mı puan kazanırım?
Arkadaşlar yardımcı olursanız sevinirim.

Mining Engineer

Late is better than never....
Yetkili Kişi
Yönetici
Tepkiler
202
Meslek
MEXT Research Fellow
Üniv
Kawamura Advanced Mining Tech
Ben şuanda uzaktan eğitim bilgisayar programcılığı okuyorum.1. sınıf bitti.Hedefim bilgisayar mühendisi veya yazılım mühendisi olmak.Seneye DGS'ye giricem.Size birkaç sorum var:

1) DGS 2022 için hangi kitapları satın almalıyım?

2) Ben az önce araştırdım.DGS ile giren çift anadal yapamıyormuş galiba :( bu beni üzdü.Çünkü bilgisayar mühendisliği yanı sıra psikoloji de okumak istiyorum.Bu bilgi doğru mu?
3)Eğer DGS ile giren çift anadal yapamıyorsa ben seneye hem DGS hem de YKS'ye girip ikisini de kazanırsam o zaman hem bilgisayar mühendisliği hem de psikoloji okuyabilir miyim?
4)Eğer hem DGS hem de YKS aynı anda tercih yapamıyorsam.DGS ile bilgisayar mühendisliği okurken bir sonraki sene YKS'ye girip psikoloji de okuyabilir miyim?
5)DGS'de 3 bölümden sorumluyuz.Türkçe matematik ve geometri.Daha önce DGS'ye girmedim.Matematik sorularını cevaplarsam daha fazla mı puan kazanırım?
Arkadaşlar yardımcı olursanız sevinirim.
Benim bildiğim kadarıyla ÇAP aynı fakülte içi yapılıyor. Bilgisayar mühendisliği ve psikoloji yani bu iki bölümün bir kesişim kümesi yok. Yani DGS ile bilgisayar mühendisliğine geçtikten sonra o sene tekrar üniversite sınavına girip Psikoloji yazıp daha sonra yani yeni dönem de bilgisayar okurken psikoloji de okursun ama bu iş bana çok mantıklı gelmedi. Yani bilgisayar veya yazılım alanında ilerlemen daha mantıklı. Boş yere beynini bölüp yormanın bir mantığı yok. Matematik her zaman ortalamayı yükselten bir alandır yani matematik çözersen daha fazla puan alırsın.

Mesut CEYLAN

R&D Electrical Engineer
MB Üyesi
Tepkiler
3
Meslek
Electronics & Communication Engineer
Üniv
Süleyman Demirel University
Merhaba,

2015 DGS sınavını kazanıp mezun birisi olarak sayısal bölümlerde matematik katsayısı çok yüksek diyebilir 6 türkçe sorusu 1 matematik sorusu gibi bir eşitlik durumu var son zamanlarda nasıl ancak buna yakındır. 2016 dan sonra sanırım her alanda en az bir net yapma zorunluluğu getirildi aksi taktirde sınav puanı sıfır olarak hesaplanıyor diye biliyorum. Çözebildiğin kadar bol soru çöz ve net sayılarını yükseltmek için yanlış yaptığın konuları ve kalem oynatamadığın konulara yönelmeni tavsiye ederim. Çiftanadal konusunda detaylı bilgim yok ancak DGS öğrencileride çiftnadal yapabilirler bence uygun ortalama vs. yakalanması durumunda.

Başarılar.

Konu sahibi
Konu sahibi
T

Turkuaz

MB Üyesi
Tepkiler
4
Meslek
Bilgisayar programcısı
Üniv
Anadolu Üni
@Mesut CEYLAN siz dgs ye hazırlanırken hangi soru bankalarını çözdünüz bana yardımcı olur musunuz?

Mesut CEYLAN

R&D Electrical Engineer
MB Üyesi
Tepkiler
3
Meslek
Electronics & Communication Engineer
Üniv
Süleyman Demirel University
Merhaba tekrardan,

Arşivdeki resimlerime baktım kitaplar hakkında en son kitaplarımı yakmıştım görsellerden belki görebilirsiniz hangi yayın evlerinin kitaplarını çözdüğümü ancak ne yazıkki hepsini hatırlayamıyorum, ihtiyaç, murat, yargı, pegem, yediiklim gibi yayınların soru bankalarını çözdüm ve hiç bir zaman yayınevi ayırmamıştım. Bulabilidiğim kadar soru bankası alıp çözmeye çalışmıştım. Çok zaman geçti dosya isimlerinden dikkat ederseniz tarihleri görürsünüz. :) Başarılar

Mesut CEYLAN

Dosyalar

Yukarı Alt