Drone Nasıl Yapılır

sansar2564

MB Üyesi
Tepkiler
20
Meslek
Elektrik Elektronik Mühendisi
Üniv
Konya Teknik Üniversitesi
Merhaba. Ben kendi dronumu yapmak istiyorum. Biraz araştırdım ve ortalama bir drone gövdesi 100-150 TL arası. Ben gövdeye bu kadar para vermek istemiyorum. 3d yazıcım veya herhangi bir makinem yok. Gövdeyi kendim yapmak istiyorum. Ne tür malzeme kullanabilirim ve nasıl bir yol izlemeliyim?

Oğuzhan Mallı

Yetkili Kişi
Genel Yönetici
Tepkiler
435
Meslek
Nükleer ve Atom Mühendisi
Üniv
MEPhI, KTÜ
Ortalama kaç gram olacak, yapacağınız dronun boyutları nedir? Ne tip motor seçeceksiniz?

Açıkçası gövdeyi kendi elinizde yapması çok zor olur. Parçaları birleştirmeye kalksanız ağırlığı artar ve kırılma olasılığı artar. Kullanacağınız madde hafif ve güçlü olmalı. 3D yazıcıdan çıktı almanız gerekir.

Konu sahibi
Konu sahibi
S

sansar2564

MB Üyesi
Tepkiler
20
Meslek
Elektrik Elektronik Mühendisi
Üniv
Konya Teknik Üniversitesi
Ortalama kaç gram olacak, yapacağınız dronun boyutları nedir? Ne tip motor seçeceksiniz?

Açıkçası gövdeyi kendi elinizde yapması çok zor olur. Parçaları birleştirmeye kalksanız ağırlığı artar ve kırılma olasılığı artar. Kullanacağınız madde hafif ve güçlü olmalı. 3D yazıcıdan çıktı almanız gerekir.

Henüz ağırlık boyut gibi özelliklerini çok düşünmedim. Motoru ise boyuta göre seçerim. Öğrenci olduğum için bütçem kısıtlı gövdeyi hazır almak mı ucuza gelir yoksa 3d baskı siparişi vermek mi? Tavsiyelerinizi bekliyorum.

Yukarı Alt