EEM 1.sınıf Kaynak sorunları

IGEZEGENI

MB Üyesi
Tepkiler
2
Merhabalar bu yıl başladım eem'ye fakat kaynaklar neredeyse yok.Fizik serway kullanmaktayız fakat hocaya soru bankası var mı dedim yok dedi.Video kaynaklarıda yok.Üniversite sınavına hazırlanırken bir ton kaynak var ama üniversitede yok.Matematik thomas kalkülüs aldım iyi-kötü idare ediyorum ama soru sayısı az, pratik yapacak kaynak yok.Ben mi bulamıyorum yoksa cidden yok mu?

sansar2564

MB Üyesi
Tepkiler
20
Meslek
Elektrik Elektronik Mühendisi
Üniv
Konya Teknik Üniversitesi
Aynı sorun bende de var. Ben de aynı iki kitabı aldım ve verdiğim paranın çöpe gittiğini düşünüyorum. Meslek dersleri dışında defter yeterli oluyor galiba. Matematik, fizik, kimya gibi derslerde Kitaplar pratikten çok teori üzerine yazılmış gibi.

msalih.msa18

MB Üyesi
Tepkiler
5
Meslek
gömülü yazılım
Üniv
odtü
matematik için kalkülüs almanızı tavsiye etmem. hem pahalı hem de kullanışlı değil. youtube de kalkülüs dersleri araması yaparsanız ders videoları bulabilirsiniz. fizik için eğer güzel not tutabiliyorsan ve derslere katılarak konuları anlayabiliyorsan daha fazlasını yapmana gerek yok. yalnız hocanın çözdürdüğü tüm soruları bir de kendi kendine çözmeyi denemezsen sınavda çuvallarsın.

Batuhan Erbil

MB Üyesi
Tepkiler
3
Üniv
karabük üniversitesi
1.sınıf elektrik elektronik mühendisliğine başlayacağım önerebileciğiniz bi kaynak veya tavsiye var mı?

sansar2564

MB Üyesi
Tepkiler
20
Meslek
Üniv
1.sınıf elektrik elektronik mühendisliğine başlayacağım önerebileciğiniz bi kaynak veya tavsiye var mı?
Öncelikle hayırlı olsun
Hangi konuda kaynak istiyorsunuz? Kendinizi herhangi bir konuda geliştirmek için mi yoksa dersler için mi?

Batuhan Erbil

MB Üyesi
Tepkiler
3
Üniv
karabük üniversitesi
Öncelikle hayırlı olsun
Hangi konuda kaynak istiyorsunuz? Kendinizi herhangi bir konuda geliştirmek için mi yoksa dersler için mi?
hocam öncelikle ciddiye aldığınız için teşekkür ederim ben arduino,pic gibi mikrodenetleyicilerde gelişmek istiyorum hem bunlar için hemde 1.sınıftaki genel fizik ve matematik adına ek kaynakları öğrenmek istiyorum

sansar2564

MB Üyesi
Tepkiler
20
Meslek
Üniv
hocam öncelikle ciddiye aldığınız için teşekkür ederim ben arduino,pic gibi mikrodenetleyicilerde gelişmek istiyorum hem bunlar için hemde 1.sınıftaki genel fizik ve matematik adına ek kaynakları öğrenmek istiyorum
Arduino ve PIC için C Programlama öğrenerek başlayabilirsiniz.

Matematik ve fizik için hocanın söylediği kitabı alırsın. Acele etmeye gerek yok diye düşünüyorum.

Tavsiye edebileceğim şey klasik olacak ama yabancı dilini geliştirmeye çalış. Özellikle programlama alanında Türkçe kaynaklar belli bir seviyeden sonra oldukça sınırlı

Batuhan Erbil

MB Üyesi
Tepkiler
3
Üniv
karabük üniversitesi
Arduino ve PIC için C Programlama öğrenerek başlayabilirsiniz.

Matematik ve fizik için hocanın söylediği kitabı alırsın. Acele etmeye gerek yok diye düşünüyorum.

Tavsiye edebileceğim şey klasik olacak ama yabancı dilini geliştirmeye çalış. Özellikle programlama alanında Türkçe kaynaklar belli bir seviyeden sonra oldukça sınırlı
Hocam türev ve integral de yeterince iyi değilim ilk yılda sadece hoca ve onun önerdiği kaynak ile matematiği tam anlamıyla halledebilir miyim?

sansar2564

MB Üyesi
Tepkiler
20
Meslek
Üniv
Hocam türev ve integral de yeterince iyi değilim ilk yılda sadece hoca ve onun önerdiği kaynak ile matematiği tam anlamıyla halledebilir miyim?
Meslek lisesi mezunu değilseniz genel bir türev integral temeliniz vardır zaten. Derste not alıp düzenli çalıştığın sürece sorun yaşayacağınızı düşünmüyorum. Ama düzenli çalışmak şart diyebilirim.

Hasan Basri Karakaya

Yetkili Kişi
Moderatör
Tepkiler
92
Meslek
Elektrik-Elektronik Yüksek Mühendisi
Üniv
K.S.Ü.
Öncelikle şöyle bir arkanıza yaslanın ve tatilin tamamlanmasını bekleyin. Okul başladığında bu sakin zamanları ararsınız. Türev, integral temeliniz yok gibi. Bu durumda diğer arkadaşlarınızdan daha fazla efor sarf etmeniz gerekecek. Sarf ederseniz her şey iyi gidecektir emin olun. Ha yok ben artık üniversiteliyim havasına girerseniz zorlaşacaktır. Başarılar diliyorum.

Yukarı Alt