Ekstra Para Kazanmanın 3 Ana Yöntemi

Konu, 'Off-Topic' kısmında mühendisdrn tarafından paylaşıldı.

 1. mühendisdrn

  mühendisdrn MB Üyesi

  Kayıt:
  2 Şubat 2017
  Mesajlar:
  6
  Beğeniler:
  1
  En İyi Cevap:
  0
  Değerlendiriler:
  +1 / 0 / -0
  Üniversite:
  eskişehir anadolu
  Günümüzde hepimiz daha fazla paraya sahip olmak için çalışıp duruyoruz. Gelirimizi artırmak için yöntemler geliştiriyor ve daha yüksek kazanç elde edeceğimiz işlerin peşine düşüyoruz. İşte sizlere 3 ana yöntemle birlikte ekstra para kazanmanın yolları;

  ekstra-para-kazanmanin-3-ana-yontemi.jpg

  Hemen her bireyin eline geçen bir miktar para var; ama bu para yetersiz gelir ve hep biraz daha fazlasına ihtiyaç duyarız. Daha fazla gelire sahip olmak, daha iyi yaşam koşulları demektir. Bu nedenle ya mevcut işimizden kazandığımız miktarı yetersiz buluruz ya da ek işler yaparak gelirimizi artırmanın yollarını ararız. Ek iş konusundaki alternatifler ise günümüzde fazlasıyla mevcut. İnternetin ve yaşam koşullarının gelişmiş olması yapılacak iş çeşitliliğini artırmış durumda.

  Gelirinizi artırmak istiyorsanız, bakış açınızı genişletmeli ve kendiniz için uygun işler aramalısınız. Eğlenerek bile para kazanabileceğiniz birçok iş fikri günümüzde aktif bir şekilde kullanılıyor. Aynı zamanda kendiniz de yollar geliştirebilir ve en rahat şekilde para kazanabilirsiniz. Örneğin fotoğraf çekmeyi çok seviyorsanız, bu şekilde para kazanabilirsiniz.

  İşte sizlere ekstra para kazanmanın 3 ana yöntemi:

  Yöntem 1: Ek İşler Bularak Ekstra Para Kazanmak

  ek-isler-bularak-ekstra-para-kazanmak.jpg

  Gelir artırmak için en iyi yöntem, ekstra işler bulmaktır. Halihazırdaki işinize ek olarak farklı ve sevdiğiniz işler yaparak para kazanabilirsiniz. Part-time işler yapabileceğiniz gibi hobilerinizden ve el becerilerinizden de gelir elde edebilirsiniz. Özellikle hobilerinizi para kazanmak için kullanmanız oldukça mantıklıdır. Güzel zaman geçirmek için bulunduğunuz aktiviteleri bir gelir yöntemine çevirmek çok daha büyük mutluluk verecektir ve kendinizi daha iyi hissedeceksiniz. Ayrıca elinizden her iş geliyorsa da para kazanma konusunda oldukça başarılı olabilirsiniz.

  Yapabileceğiniz en basit ek işler ise yeteneklerinizi ve bilgilerinizi kullanarak yapacaklarınızdır. Örneğin çok iyi gitar çalıyor olabilirsiniz ve bunu öğrenmek isteyen kişilere ücretli özel dersler verebilirsiniz. İyi olduğunuz konularda başkalarına bu bilgilerinizi aktararak para kazanmanız, bilinen en iyi yöntemlerdendir.
  Elişi, örgü, pasta, börek, butik kurabiyeler ve yemek yapma konusundaki becerilerinizi de para kazanmak için kullanabilirsiniz. İster sipariş alın, ister başkalarına yemek yapmayı öğretin. Özel günler için birbirinden güzel kurabiyeler, pastalar yapabilir ve oldukça yüksek fiyatlara satabilirsiniz. Günümüzde bu yöntem oldukça popüler. Ayrıca doğum günleri, nişan, düğün gibi etkinlikler için yapacağınız özel organizasyonlar da para kazanmak için en iyi yollardan birisi.

  Ek iş konusunda bakıcılık yapmak da en çok tercih edilen yöntemlerdendir. Bebek, yaşlı, hasta veya evcil hayvan bakıcılığı yaparak iyi bir ek gelir elde edebilirsiniz. Tamir etme konusundaki becerilerinizi de iyi bir ek gelire dönüştürebilirsiniz.

  Son olarak interneti kullanarak da en gelir elde etmeniz mümkündür. Mevcut işinizi hiç aksatmayacak bir gelir yöntemi ve oturduğunuz yerden para kazanabilirsiniz. İnternetten yapacağınız işler için bir miktar internet bilgisine ve bazı becerilere ihtiyacınız vardır. Örneğin kendinize bir blog açıp düzenli yayın yaparak reklamlardan gelir elde edebilirsiniz; ama bunun için iyi bir yazma yeteneğiniz olmalıdır. Bunun yanında internetten yatırım yapmak da iyi bir gelir yöntemidir. Bilgisayar başından altın, döviz veya hisse senedi portföyünüzü istediğiniz gibi yönetebilir ve başarılı işlemler sayesinde güzel bir gelir elde edebilirsiniz.

  Yöntem 2: Satış ve Kiralama Yoluyla Para Kazanmak

  satis-ve-kiralama-yoluyla-ekstra-para-kazanmak.jpg

  Ek gelir elde etmek için satış yapmak ve bir şeyler kiralamak da en çok tercih edilen yöntemlerdendir. İkinci el ürün satışı yapabileceğiniz gibi el emeği ürünlerinizi de birçok farklı şekilde satışa sunabilirsiniz. E-ticaret sitelerinden ve sosyal medya ağlarınızdan, ister kullanmadığınız eşyalarınızı satın ister yaptığınız elişlerini satın.

  İnterneti kullanarak satış yapmak ve kiralama, günümüzde oldukça popüler. Facebook sayfaları, Instagram hesapları üzerinden birçok kişi satış ve kiralama işi yapıyor. Eğer sizlerde güçlü ve etkileşimli hesaplar yapabilirseniz, ürünlerinizi oldukça geniş bir kitleye sunabilirsiniz. Aynı zamanda kendi e-ticaret sitenizi kurabilir veya halihazırda bulunan büyük e-ticaret sitelerinde kendi dükkanınızı açabilirsiniz. Bu şekilde satış ve kiralama yaparak iyi bir gelir elde eden birçok kişi bulunuyor.

  Yöntem 3: Tasarruf Ederek Ekstra Para Kazanmak

  tasarruf-ederek-ekstra-para-kazanmak.jpg

  Tasarruflu bir tüketici olmak yani bilinçli bir tüketim gerçekleştirmek, elinizdeki paranın kıymetini bilmeniz anlamına geliyor. Elinize geçen parayı sorumsuzca harcamanız, ay sonunu getirememeniz demektir. Eğer tasarruflu bir tüketici olursanız, kazandığınız para size geçinmek için yetecektir ve daha fazla kazanmak için de fırsatlar doğuracaktır. Aynı zamanda kazandığınız parayı tasarruflu bir şekilde kullanırsanız, birikim için de para ayırabilir ve geleceğinize yatırım yapabilirsiniz. Biriktirdiğiniz para ile kendinize bir iş kurabilir ve daha fazla gelir elde edebilirsiniz.

  Gündelik yaşantımızda birçok konuda tasarruf edebiliriz. Yakıttan, yemekten ve eğlence giderlerinden tasarruf etmeniz mümkündür. Yemeklerinizi evde yiyerek, işe toplu taşıma veya yürüyerek giderek, günlük giderlerinizi azaltabilirsiniz. Hemen her gün dışarıda eğlenerek vakit geçirmek yerine evde eğlenebilir, yalnızca belli zamanlarda dışarı çıkarak kendinizi ödüllendirebilirsiniz. Bu sayede kazandığınız paranın size yettiğini görebilirsiniz.
   
 2. bilginim

  bilginim MB Üyesi

  Kayıt:
  2 Ekim 2018
  Mesajlar:
  18
  Beğeniler:
  0
  En İyi Cevap:
  0
  Değerlendiriler:
  +0 / 1 / -0
  Üniversite:
  abant izzet baysal üniversites
  Her yolu denemek lazım.
   
 3. armagann

  armagann MB Üyesi

  Kayıt:
  22 Ekim 2018
  Mesajlar:
  18
  Beğeniler:
  0
  En İyi Cevap:
  0
  Değerlendiriler:
  +0 / 0 / -0
  Üniversite:
  Eskişehir Üniversitesi
  Para kazanmak önemli olan. Farklı ve güvenilir yollar denemek lazım.