Elektrik 1 kV Altı ve Üstü SMM Belgesi

Konu, 'Genel Sorular' kısmında düşünenadam tarafından paylaşıldı.

1. düşünenadam

düşünenadam MB Üyesi

En İyi Cevap:
    0
    Değerlendiriler:
    +1 / 0 / -0
    Merhabalar EEM 3. sınıfım elektronik üzerine çalışmak istiyorum ve kendimi geliştiriyorum fakat aklıma takılan soru elektrik 1kv altı ve üstü SMM belgesini almam gerekir mi? Bu imza yetkisi elektronik üzerine çalışmayı düşünen birisi için ne kadar gereklidir? Gereken dersleri almadan mezun olmak çok büyük bir eksiklik olur mu?

2. Volkan Ünal

Volkan Ünal Yetkili Kişi Moderatör

Meslek:
    Öğrenci
    En İyi Cevap:
    3
    Değerlendiriler:
    +100 / 0 / -0
    Gereken dersleri daha sonra EMO 'dan ücretli bir şekilde alabiliyorsunuz bilginiz olsun.

3. düşünenadam

düşünenadam MB Üyesi

En İyi Cevap:
    0
    Değerlendiriler:
    +1 / 0 / -0
    Emonun sitesinde "Bu dersler hiçbir şekilde EMO tarafından verilmemektedir. Eksik dersler mezuniyetten sonra lisans veya yüksek lisans(lisans dersi olması koşuluyla)‘da tamamlanabilir. Bazı üniversiteler bu dersleri özel öğrenci statüsünde mezuniyetten sonra vermektedir. Ancak 2013 girişli öğrenciler mezuniyetten sonra bu dersleri sonradan tamamlayamayacaklardır." EMO - SMM Bende önceden sizin dediğiniz gibi sonradan alınabiliyor diye biliyordum fakat bazı platformlarda bu yazıyı gösterip 2013 den sonra bölüme giriş yapanların sonradan tamamlanamayacağı söylenmektedir. Elektrik derslerini hiç seçmek istemiyorum ama bu şekilde bir eksiklik oluşur mu kafam karıştı biraz.