Elektrik Elektronik Mühendisliği 1. sınıf tavsiyeler

Tepkiler
3
Meslek
Elektrik Elektronik Mühendisliği
Üniv
Adıyaman Üniversitesi
Merhabalar

Elektrik Elektronik Mühendisliği okuyorum ve kendimi artık bir alanda geliştirmek istiyorum.
Proğramlama dili ve AutoCad Çizim(SolidWorks) vs.
Bu iki alandan birinde kendimi geliştirmek istiyorum, size sorum sizce hangisine ağırlık vermeliyim
hangisinin geleceği daha iyi. Ben kendimi AutoCad de daha yetenekli olduğumu ve severek yaptığımı düşünüyorum birde sizlerden yorum almak isterim..

NOT: Şuan birinci sınıf olduğum için ileri ki sınıflarda tam olarak ne göreceğimizi bilmiyorum bu yaz hangisine odaklanmalıyım..

Oğuzhan Mallı

Yetkili Kişi
Genel Yönetici
Tepkiler
435
Meslek
Nükleer ve Atom Mühendisi
Üniv
MEPhI, KTÜ
Merhabalar, autocad gibi çizim programlarını ileride çok kullanmayacaksınız. Bence programlama dilinde kendinizi geliştirmelisiniz. Eğer elektronik seçerseniz size çok büyük destekçisi olacaktır. 1. Sınıfta algoritma almışsınızdır. c, c#, c++ gibi dillere yoğunlaşabilirsiniz.

Konu sahibi
Konu sahibi
Mustafa Yaşar Keçeci
Tepkiler
3
Meslek
Üniv
Adıyaman Üniversitesi
Teşekkür ederim yazın proğramlama diline biraz daha ağırlık vericem..

msalih.msa18

MB Üyesi
Tepkiler
5
Meslek
gömülü yazılım
Üniv
odtü
programlama dilleri ileride işine yaramayabilir. bence tasarımcı olmayı düşünüyorsan eğer autocad gibi bir programı en iyi sen kullanmalısın. solidworks halihazırda kullanılan bir program değil.

betusella

MB Üyesi
Tepkiler
9
Meslek
Üniv
Batman Üniversitesi
Yapı denetimde elektrik elektronik mühendislerinin işi oldukça yüksektir. (Özel sektör için konuşuyorum) Eğer öyle bir imkanın olacaksa kesinlikle autocad i adın gibi iyi bilmen gerekiyor ve bir projeyi baştan sonra baktığın zaman çok iyi gözlemliyebilmen lazım. Ama eğer yapı denetimde çalışmayacaksan kesinlikle programlama dilini öğren derim çünkü elektrik elektronik mühendisi denilince akla ilk programlama gelir ve şirketlerde alımı çok yüksek.. Ve bunları bilen mühendisler nadir sayıdadır.

Yukarı Alt