Elektrik-Elektronik Mühendisliği vs Elektrik Mühendisliği

benzodiazepine

MB Üyesi
Tepkiler
0
Meslek
öğrenci
Üniv
..
arkadaşlar selam. orta halli bir anadolu üniversitesinde eem okuyorum. araştırdığım kadarıyla elektrik mühendisliği eem'ye göre biraz daha garanti. bir anadolu üniversitesinden çıkıp da ar-ge departmanlarında çalışmamın kolay olmadığını düşünüyorum. bu yüzden elektrik mühendisliğine yönelmeyi düşünüyorum. gerekli dersleri aldıktan sonra emo'dan 1kv üstü tesisler için gerekli belgeleri alsam elektrik mühendisinden çok büyük farkım kalıyor mu?

mustafadogan

MB Üyesi
Tepkiler
2
Meslek
Elektronik ve Haberleşme Mühendis Adayı
Üniv
Süleyman Demirel Üniversitesi
Elektronik kısmına yönelmeyi düşünmüyorsan EM'ye yönelmek iyi bir tercih olabilir.EMO imza yetkisi dediğimiz Serbest Müşavir Mühendislik yani SMM belgesini gerekli dersleri aldığın takdirde veriyor.

Konu ile ilgili detaylı bilgi için:
Linki görmek için izniniz yoktur Giriş yap veya kayıt ol.

Mücahit Arslan

Yetkili Kişi
Yönetici
Tepkiler
99
Meslek
Yüksek Teknoloji Ar-Ge Mühendisi
Üniv
Staffordshire University
arkadaşlar selam. orta halli bir anadolu üniversitesinde eem okuyorum. araştırdığım kadarıyla elektrik mühendisliği eem'ye göre biraz daha garanti. bir anadolu üniversitesinden çıkıp da ar-ge departmanlarında çalışmamın kolay olmadığını düşünüyorum. bu yüzden elektrik mühendisliğine yönelmeyi düşünüyorum. gerekli dersleri aldıktan sonra emo'dan 1kv üstü tesisler için gerekli belgeleri alsam elektrik mühendisinden çok büyük farkım kalıyor mu?
Merhaba, bence yaklaşımın çok doğru değil. Elektrik ve Elektronik Müh. altında birçok farklı disiplini barındıran bir alandır. Burada üzerinde durulması gereken konu senin tam olarak ne çalışmak istediğin veya ne çalışmaya kendini daha yakın hissettiğin olmalı. Düzgün bir Ar-Ge merkezinde senin yeteneklerin, bilgi birikimin, azmin ve kararlılığın mezun olduğun üniversiteden daha önde gelecektir.

markup

MB Üyesi
Tepkiler
44
Meslek
Endüstri mühendisi
Üniv
Gazi Üniversitesi
primer tarafları 15kv olduğundan ekat belgesi alırsan belki

Yukarı Alt