Elektrikli Araç Üretimi

x.egemen

MB Üyesi
Tepkiler
0
Üniv
Lise
Ankarada özel bir fen lisesinde 9. sınıf öğrencisiyim. Yaklaşık 4-5 yıldır hayalim olan “Kendi Aracım” projemi gerçekleştirmek istiyorum ve artık içim içime sığmıyor. Okulumda yeterli atölye ve alanların bulunmasından dolayı da bu hayalime bir adım daha yakınım. Sevgili büyüklerim , 2 veya 1 adet elektrik motoru kullanarak tek kişilik , arkadan itişli ve fazla fonksiyonu olmayan basit bir araç üretmek istiyorum. Burada sizden isteğim ise (Yardımcı olursanız beni fazlaca mesut edersiniz.) , gerekli malzemelerin (Şarj edilebilir akü, fren sistemi, jant-lastik , elektrik motoru , sigorta vb. ne ve hangi güçte gerekiyorsa.) listesini çıkarmanız. 40-50 kmph sürate ulaşabilecek bir araç tasarlamak istiyorum. Bana yardım edebilecek gönüllü insanlardan destek bekliyorum. Gerekli malzemeleri bulmamda bana yardım edebilir misiniz ?

Tekin33

MB Üyesi
Tepkiler
0
Üniv
Uşak Üniversitesi
Merhaba Egemen,

Bu konuda üniversitelerin her sene çalışmaları oluyor. Bence ilk yılını bu abilerinle beraber takılarak geçir onların yanında geçireceğin zaman senin baya bir deneyim kazanmanı sağlar. Sorularının cevapları buradan yazışmayla başlaman yetersiz olur. Orada gördüklerinle burda detay sorularının cevaplarını direk alabilirsin. Başarılar dilerim.

Yukarı Alt