Elektronik Devre Kitabı

br.özenbirkan

MB Üyesi
Tepkiler
1
Meslek
Öğrenci
Üniv
Karabük Üniversitesi
Hep merak etmiş olduğum konu. Devre elemanları. Ne baz alınarak o eleman seçilir? Değerleri, bağlantıları, neden orada olmazsa olmaz oluşu.

Gevşek hayatıma son verip kendimi geliştirmeye başladım yeni yeni. Programlama, yazılım, robotik gibi konular ile ilgileniyorum fakat hepsinin temelinde elektronik devreler yatıyor.

Bu yüzden elektronik devre ile ilgili tüm soru işaretlerimi giderecek bir kitap arıyorum. Sizlerin benim gibi neredeyse hiçbir şey bilmeyen biri için önerebileceği kitaplar nelerdir?

Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Not: Mekatronik müh. 1. sınıf öğrencisiyim. Devre analizi vs daha görmedik. Öğretilmesini beklemeyi sevmem, önceden öğrenmek isterim.

senolyldz20

Hitit üniversitesinde okuyan meraklı öğrenci
MB Üyesi
Tepkiler
0
Meslek
Öğrenci
Üniv
Hitit Üniversitesi
ELEKTRONİK-1 yazarı Hüseyin DEMİREL Bol örnekli belki bu kitap sorularınıza çözüm olabilir.

Konu sahibi
Konu sahibi
br.özenbirkan

br.özenbirkan

MB Üyesi
Tepkiler
1
Meslek
Öğrenci
Üniv
Karabük Üniversitesi
Söylediğiniz kitap sanırım seckin.com.tr/kitap/n/999129646/title/elektronik-1-huseyin-demirel.html bu. Bir de seckin.com.tr/kitap/643496586 bu kitap var. İkinci kitap yani Devrim Çamoğlu'nun kitabı daha iyi gibi.

senolyldz20

Hitit üniversitesinde okuyan meraklı öğrenci
MB Üyesi
Tepkiler
0
Meslek
Öğrenci
Üniv
Hitit Üniversitesi
Şimdi Devrim ÇAMOĞLU kitabını incelemediğim için sizi yanlış bilgilendirmek istemek ama Süleyman DEMİREL kitabı bana kolay ve anlaşılır geliyor. Yinede sizin kararınız

Konu sahibi
Konu sahibi
br.özenbirkan

br.özenbirkan

MB Üyesi
Tepkiler
1
Meslek
Öğrenci
Üniv
Karabük Üniversitesi
Anladım teşekkürler. Biraz daha araştırayım. Okulda çok temel, güzel bir kitap buldum. Önce onu bitirip sonra bu ikisinden birini düşünüyorum. Onu bitirene kadar zaten hangisini alacağıma karar veririm. Teşekkürler kitap tavsiyesi için.

polat

MB Üyesi
Tepkiler
12
Üniv
mardin artuklu ünv. elektronik
mustafa yağımlı / feyzi akar yazmış oldukları hem doğru akım hemde alternatif akım kitabları var örneklşeri gayet bol vew ilk öğrenecekler için bence çok iyi bir kitab.

Konu sahibi
Konu sahibi
br.özenbirkan

br.özenbirkan

MB Üyesi
Tepkiler
1
Meslek
Öğrenci
Üniv
Karabük Üniversitesi
Bu kitaptan dimi?

kitapvekitap.com/kitap/beta-basim-yayin/mustafa-yagimli/dogru-akim-devreleri-ve-problem-cozumleri.html

polat

MB Üyesi
Tepkiler
12
Üniv
mardin artuklu ünv. elektronik
evet bu kitap bunun alternatif akım kitabı da var.

Konu sahibi
Konu sahibi
br.özenbirkan

br.özenbirkan

MB Üyesi
Tepkiler
1
Meslek
Öğrenci
Üniv
Karabük Üniversitesi
Teşekkürler. Elimdeki kitap bitsin buraya tekrar bakıp o anki durumuma en uygun olanı seçerim.

Yukarı Alt