Evrenin Oluşum Süreci (özet)

Büşra Nur Özcan

MB Üyesi
Tepkiler
9
Meslek
Metalurji ve Malzeme Mühendisi
Üniv
Kocaeli Üniversitesi
Evrenin oluşum sürecini basit bir anlatımla şu şekilde özetleyebiliriz:
  • Madde ve enerji dolu küçük kürenin patlaması ile maddenin temel bileşenlerinden olan kuarklar evrene dağıldı.
  • Kuarklar birleşerek proton ve nötronu oluşturdu. Elektronların oluşmasıyla ilk radyasyon salınımı gerçekleşti.
  • Protonlar ve nötronlar birleşti böylelikle hidrojen ve helyumdan oluşan ilk çekirdekler oluştu.
  • Uzay soğuk ve karanlık bir ortam oldu. Helyum ve hidrojen atomları ortaya çıktı.
  • İlk galaksi ve yıldızlar meydana geldi.
Evrenin oluşum sürecinin büyük patlama ile başladığı kabul edilir. Evrenin oluşumunun başlaması için itici bir güç olan büyük patlama, kuarkların evrene dağılmasını sağlayarak tüm sürecin hızla ilerlemesine neden olmuştur.

Aly_Garajayew

MB Üyesi
Tepkiler
0
Meslek
Lise Ogrencisi
Üniv
Mezun degilim
Elinize saglik ama bu görüşünüzü detayli olarak , anlatan bir kitap vardi elimde . Pek böyle şeyler degildi ama , genede Çagri Mert Bakirciyi taniyorsaniz , onun
Linki görmek için izniniz yoktur Giriş yap veya kayıt ol.
kitabinda evrimin oluşumu teoriler vb konuya deginmiştir . Ben Okudum güzel kitap sizede tavsiye ederim , evrimin oluşumu okadar basit degildir.

Konu sahibi
Konu sahibi
Büşra Nur Özcan

Büşra Nur Özcan

MB Üyesi
Tepkiler
9
Meslek
Metalurji ve Malzeme Mühendisi
Üniv
Kocaeli Üniversitesi
Evrenin oluşumu basit değil, burada kullanmış olduğum dil ve ifade biçimi basittir. "Basit bir anlatımla özet şeklinde" diye girişte belirtilmiştir.
Kitap önerisi için teşekkürler.

birx

MB Üyesi
Tepkiler
47
Meslek
Makine Mühendisi
Üniv
BU
Evrenin oluşumu ile evrimin oluşumunu karıştırmışsın !!!! ...evrim teorisine inananları bulmak istiyorsan felsefecilerin web sitelerini araştır.Bilim evrim terosinin geçersizliğini çok net ortaya koymuştur....kısaca saçmalıktır....bir kaç uydurma kitabın modası çoktan geçti.

bu cevabımı da kopyaladığın bilgilerle yine kanıtlamaya çalışacaksın, Termodinamiğin II.kanununa bak ve neden evrende herşeyin düzenden düzensizliğe geçtiğini öğren , sonra evrimcilerin iddia ettiği gibi her taşın altından "bir kere oldu bir daha olmaz bitti" masalı mucizelerin olamayacağını kendi nefsinle anla ! işin paleontoloji tarafı da var ama onu anlayacak adam yok evrimcilerin içinde...geneli dinsizlerin sitesinden kopyaladığını buraya yapıştırıyorlar, tartışacak kapasite olmayınca konu başka yönlere gidiyor.

Evrim saçmalığının ilk yıllarına bakarsan ideolojik ve dinsizlik üzerine kurulduğunu da görürsün, darwin ahlaksızının Türkler hakkında yazdıklarını da oku ,senin daha çok okumaya ihtiyacın var genç adam !

Elinize saglik ama bu görüşünüzü detayli olarak , anlatan bir kitap vardi elimde . Pek böyle şeyler degildi ama , genede Çagri Mert Bakirciyi taniyorsaniz , onun
Linki görmek için izniniz yoktur Giriş yap veya kayıt ol.
kitabinda evrimin oluşumu teoriler vb konuya deginmiştir . Ben Okudum güzel kitap sizede tavsiye ederim , evrimin oluşumu okadar basit degildir.

Aly_Garajayew

MB Üyesi
Tepkiler
0
Meslek
Lise Ogrencisi
Üniv
Mezun degilim
Evrenin oluşumu ile evrimin oluşumunu karıştırmışsın !!!! ...evrim teorisine inananları bulmak istiyorsan felsefecilerin web sitelerini araştır.Bilim evrim terosinin geçersizliğini çok net ortaya koymuştur....kısaca saçmalıktır....bir kaç uydurma kitabın modası çoktan geçti.

bu cevabımı da kopyaladığın bilgilerle yine kanıtlamaya çalışacaksın, Termodinamiğin II.kanununa bak ve neden evrende herşeyin düzenden düzensizliğe geçtiğini öğren , sonra evrimcilerin iddia ettiği gibi her taşın altından "bir kere oldu bir daha olmaz bitti" masalı mucizelerin olamayacağını kendi nefsinle anla ! işin paleontoloji tarafı da var ama onu anlayacak adam yok evrimcilerin içinde...geneli dinsizlerin sitesinden kopyaladığını buraya yapıştırıyorlar, tartışacak kapasite olmayınca konu başka yönlere gidiyor.

Evrim saçmalığının ilk yıllarına bakarsan ideolojik ve dinsizlik üzerine kurulduğunu da görürsün, darwin ahlaksızının Türkler hakkında yazdıklarını da oku ,senin daha çok okumaya ihtiyacın var genç adam !
Haklisiniz Mösyo :) insanlar bazen hata yapabilir , evrimle evreni kariştirmadim ayrica sonuçta dünyä hangi bilim dali ilede olsun bir tür kategori ile türedi yani oluştu , ben bu oluşumu evrim saniyordum sadece okadar .

Yukarı Alt