Fake gps'in önüne nasıl geçerim? Wifi unique id var mı?

Deduska

MB Üyesi
Tepkiler
124
Meslek
Developer
Merhaba,

Şuanda üzerinde çalıştığımız bir mobil uygulama projesinde, kullanıcının o ortam da olup olmadığını nasıl anlarım. Mesela evdeyim ve fake gps açtım başka yerde gösterdim.

Bu sorunu wifi ile çözebilir miyiz diye bir düşündüm. Acaba wifi'ye bağlanmadan unique id alabilir miyiz?

Farklı bir fikriniz de olabilir. Yorumlarınıza ihtiyacım var. Teşekkürler.

Ekleme;

Sahte konumu önlemek için yararlı bazı linkler:

Link : stackoverflow.com/questions/6880232/disable-check-for-mock-location-prevent-gps-spoofing
Link : klaasnotfound.com/2016/05/27/location-on-android-stop-mocking-me/
Link : github.com/klaasnotfound/LocationAssistant
Link : stackoverflow.com/questions/16772383/how-to-detect-fake-gps-coordinates-in-android/16773198#16773198

Son düzenleme:

Crow

Bilişim Kargası
MB Üyesi
Tepkiler
5
Meslek
Öğrenci - Bilgisayar Mühendisliği
Üniv
Erciyes
Tam hatırlamıyorum ama fake gps tarzı programların işletim sistemlerinden izin alması gerekiyor yani android kurulu olan fakegps programı o izni almadıgı sürece çalışmıyor. Eğer kontrol edebiliyorsanız listeyi tarayı gps için izin almış programların açık olduğu sürece programınızın çalışmasını önleyebilirsiniz. Tabi bu sizin ihtiyacınızı karşılayacağını düşünmüyorum ama fikir olarak belirtmek istedim.

Konu sahibi
Konu sahibi
D

Deduska

MB Üyesi
Tepkiler
124
Meslek
Developer
Tam hatırlamıyorum ama fake gps tarzı programların işletim sistemlerinden izin alması gerekiyor yani android kurulu olan fakegps programı o izni almadıgı sürece çalışmıyor. Eğer kontrol edebiliyorsanız listeyi tarayı gps için izin almış programların açık olduğu sürece programınızın çalışmasını önleyebilirsiniz. Tabi bu sizin ihtiyacınızı karşılayacağını düşünmüyorum ama fikir olarak belirtmek istedim.
@Crow teşekkür ederim. Bahsettiğin olayı buldum. Konu "android mock location" buna izin vermediği sürece sahte gps olmaz. Bunu kontrol etmek yeterli. Teşekkürler.

Yukarı Alt