Farklı biri olsaydık!

extreme008

MB Üyesi
Tepkiler
16
Üniv
Süleyman Demirel Otomotiv Müh.
Videodan çok esinlenmiş gibi olacak ama biraz hayatım böyle . Ortaokuldaydım anadolu lisesine gitmek istiyordum puanlarına baksana nereye gidiyorsun dediler. Her şey yolunda giderken anadolu lisesine yerleşecekken sınava iki ay kala ayağım kırıldı başaramadım. Düz liseye yerleştim. 1. Sınıftan sonra meslek lisesine gitmek istiyorum dedim aptal mısın dediler ben meslek lisesine geçtim. Meslek lisesinde otomotiv teknolojisi okudum sen bu işleri yapamayacak gibi duruyorsun dediler lise 2 den 4 ü bitirene kadar belgeyle geçtim. Lise 4 te otomotiv mühendisliğine gitmek istiyorum dedim hadi ya cidden mi dediler ilk yıl yeterince kendimi veremesem de ikinci yıl otomotiv mühendisliğine yerleştim hemde M.T.O.K. Değil mühendislik Fakültesine ki okulumun tarihinde çok fazla kişi yok. Şimdi henüz yolun başındayım ve bmw yada Mercedes te mühendis olacağım diyorum bana yine hadi ya cidden mi diyorlar. Bekleyelim, görelim.

Konu sahibi
Konu sahibi
D

Deduska

MB Üyesi
Tepkiler
124
Meslek
Developer
@extreme008 benimde aynı bilgisayar mühendisliğine geçiş yaptım, seninle aramızdaki tek fark ben meslekten iki yılık ve sonrasında bilgisayar mühendisliği. Bunların aynısını bende duydum çevremde. Hayalleri olanlara sesleniyorum, hayalleriniz için savaşın kimseye aldırış etmeyin.

Carpediem35

MB Üyesi
Tepkiler
1
Üniv
Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi
"Toplumsal baskı'' Önemli bir konu olduğunu belirtmek isterim. Belki fazla uçuyorsun diyeceksiniz ama, hedefi olan tüm insanların en az %30u kendine olan güvensizlikten başarılı olamıyor. Bu güvensizliğin en önemli etmeni toplumsal baskıdır. Çocukluktan aşılanmalı "Hayallerinin peşinden koş" düşüncesi. Bu videoyu paylaştığınız için gerçekten teşekkür ederim ve diğer arkadaşlardan da yorum beklediğimi söylemek isterim. Ben hayallerimin peşinden koşuyorum ama bu asla yetmeyecek. İnsanlar gerçek hayallerinden vazgeçmesin diye elimden gelen tüm abayı göstereceğim

laendir21

MB Üyesi
Tepkiler
1
İnşallah istediğiniz hayale ulaşabilirsiniz insanın çalışıp yapamayacağı pek az şey olduğunu düşünüyorum gerekli olan şey azim

Yukarı Alt