Fırın Yapım Aşamaları

emre meral

MB Üyesi
Tepkiler
0
Üniv
gaziantep üniversitesi
arkadaşlar ben ısı ayarlı max 100 derece ısıya cıkabilen fırın yapmak istiyorum fakat mekanık kısımda yanı dıs kısımda sorunum var dıs kısmı camdan yapamıyorum cunku masraflı oluyor alt zemın metal olacak ve metal uzerıne konulan resıstance ısıyı verecek yan duvarların malzemesı hakkında yanı o kadar ısıya dayanıklı sert plastık yada baska malzeme varmıdır tesekkurler.

AlperŞAŞAL

MB Üyesi
Tepkiler
18
Meslek
Kalite Mühendisi
Üniv
Dokuz Eylül Üniversitesi
arkadaşlar ben ısı ayarlı max 100 derece ısıya cıkabilen fırın yapmak istiyorum fakat mekanık kısımda yanı dıs kısımda sorunum var dıs kısmı camdan yapamıyorum cunku masraflı oluyor alt zemın metal olacak ve metal uzerıne konulan resıstance ısıyı verecek yan duvarların malzemesı hakkında yanı o kadar ısıya dayanıklı sert plastık yada baska malzeme varmıdır tesekkurler.
Hocam merhaba, Öncelikle konu plastikler yani polimerler ise senin dikkate alman gereken değer camsı geçiş sıcaklığıdır ve bu sıcaklığın üzerinde polimer yumuşamaya başlar ve kimyasal yapısı bozulmaya başlar. Fırın sıcaklığında uzun süreler verimli kullanabileceğin bir polimer ne yazık ki yok olsa da uygun fiyata bulabileceğini zannetmiyorum. Çelik ve galvanizli çelik çeşitlerine yönelebilirsin.

Yukarı Alt