Gelişmiş Bir Mühendis Olmak

Burke

MB Üyesi
Tepkiler
1
Üniv
Bahçeşehir üniversitesi
Merhabalar, ben bahçeşehir üniversitesinde elektrik elektronik bölümünde 1.sınıfa başlayacağım, hazırlığımı amerikada tamamladım. Elimden geldiğince yurtdışındaki imkanlardan yrarlanacağım ancak benim sorum nasıl diğer bütün ee mühendislerinden kendimi ayırabilir ve daha aranan bir mühendis olabilirim? Açıköğretim ile ikinci bir diploma almak faydalı olur mu işletme vb. Daha yolun başındayken neler yapmalıyım? Nasıl kendimi geliştirebilirim? Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler...

Konu sahibi
Konu sahibi
Burke

Burke

MB Üyesi
Tepkiler
1
Üniv
Bahçeşehir üniversitesi
Anca bir Nikola TESLA olursan!!!
Başarılar.
Zaten Teslaya olan hayranligim en büyük sebepti bu bolumu secmemdeki ancak gercekten bir mühendis adayi kendisini nasil gelistirebilir sizce?

Deduska

MB Üyesi
Tepkiler
124
Meslek
Developer
Zaten Teslaya olan hayranligim en büyük sebepti bu bolumu secmemdeki ancak gercekten bir mühendis adayi kendisini nasil gelistirebilir sizce?
Sanırsam yanlış ifade ettim. Tesla ne yaptıysa onu yapacaksın. Her başarılı insan gibi çalışacaksın. Bol bol araştırıp okuyacak ve pratiğe dökeceksin. Bu yani başarının yolu.

mehmetcanotun

MB Üyesi
Tepkiler
1
Meslek
Memur
Üniv
Bülent Ecevit Üniversitesi
Tesla gereksiz bilgi doldurmazdı beynine onun gibi gereksiz olan bilgileri kendinden uzak tut :)

Jardel Papen

Küçük Nikoo
MB Üyesi
Tepkiler
2
Meslek
Makine Mühendisliği
Üniv
Orta Doğu Teknik Üniversitesi
Anca bir Nikola TESLA olursan!!!
Başarılar.
Eğer Nikola Tesla gibi olmak istersen mantıksız düşünmekten korkma. Akla hayale gelmeyecek şeyleri düşlemekten vazgeçme. Çok oku, çok çalış ve asla pes etme.

betusella

MB Üyesi
Tepkiler
9
Meslek
Elektrik Elektronik Mühendisliği
Üniv
Batman Üniversitesi
Şimdiden çok güzel bi başlangıç yapmışsın hazırlığını yurtdışında tamamlıyarak.. Okulundaki etkinlikler fuar vs gibi sosyal aktivitelere katıl mutlaka.. Onun dışında bu seneden itibaren kesinlikle proje yapmaya başlayabilirsin ki okul bittiği zaman iş başvurusunda cv boş kalmasın neler yaptığını göstermelisin onlara. Mühendisler odasına üyelik yapabilirsin her türlü aktivitelerde bulun tecrübe edinirsin. tecrübeler seni daha da geliştirecek ve büyütecektir. Son sözüm olarak ta 'Ne kadar az yüksekten uçarsan, düştüğün zaman o kadar az incinirsin.' sabırlı ol ve herşeyi kafanda tasarla neler yapabileceğinin farkına var başarılar diliyorum..

Konu sahibi
Konu sahibi
Burke

Burke

MB Üyesi
Tepkiler
1
Üniv
Bahçeşehir üniversitesi
Oncelikle geri donus yaptiginiz icin gercekten cok tesekkur ederim. Muhendisler odasinin bana ne gibi katkilari olur ve nasil etkinlikler yapiyorlar biliyorsaniz kisaca anlatirsaniz cok sevinirim. Ve proje yapmaya baslamami onermissiniz ama bu konularda bir fikrim yok yani 1.siniftaki bir ogrenci nasil projeye baslayabilir?

betusella

MB Üyesi
Tepkiler
9
Meslek
Elektrik Elektronik Mühendisliği
Üniv
Batman Üniversitesi
Elektrik mühendisi olarak EMO ya üye olup orda ne gibi gelişmeler oluyor türkiye hatta dünya çapında ne tarz projeler yapılıyor bunları görüp mesleğine daha da yatkınlaşabilirsin.. ikinci olarakta mutlaka ama mutlaka birinci sınıftan proje yapmaya başlayın diye hocalar bağırırdı bize. Ne tarz projeler mesela pet şişeden elektrik süpürgesi yapabilirsin ki bu odtü mezunlarının bitirme projesi.. elektronik alanda ise devreler, bilgi işlem sistemleri, otomasyon ve haberleşmede kendini geliştirebilirsin yani demem o ki youtube da proje için bitirme projelerini izleyip sen simdiden yapabilirsin çok fazla araştırma yapman lazım bu sene senin için en boş geçecek sene o yüzden bölümle ilgili tüm araştırmalarını yapıp hayata geçirebileceğin en uygun zaman..

Konu sahibi
Konu sahibi
Burke

Burke

MB Üyesi
Tepkiler
1
Üniv
Bahçeşehir üniversitesi
Cok tesekkur ederim tavsiyeleriniz dogrultusunda bir baslangic yapmaya calisacagim :) umarim guzel olur...

Yukarı Alt