hangi bölüm ?

sinrum

MB Üyesi
Tepkiler
0
sizce matematik bölümü mü yoksa bilgisayar muhendisliği ya da yazılım muhendisliğimi bi de yeni çıkan tıp mühendisliği hakkında bilgisi olan var mı?

Mining Engineer

Late is better than never....
Yetkili Kişi
Yönetici
Tepkiler
202
Meslek
MEXT Research Fellow
Üniv
Kawamura Advanced Mining Tech
sizce matematik bölümü mü yoksa bilgisayar muhendisliği ya da yazılım muhendisliğimi bi de yeni çıkan tıp mühendisliği hakkında bilgisi olan var mı?

Yazılım veya bilgisayarı öneririm ama ilk tercihin yazılım olursa daha iyi olur diye düşünüyorum. Yapay zeka, Machine Learning, Robotics, Savunma Sanayi gibi yerlerde iş bulabilirsin veya Akademik alanda devam etmek istersen bu tarz projeler yapabilirsin. Tıp Mühendisliği hakkında pek bir bilgim yok. Matematik bölümü okumak istiyorsan Kpss ye hazırlanmak için tercih edeceksen tercih etme ama ben bilim yapacağım bu alanda hayallerim var diyorsan tercih edilir ama bu bölümü Ankara veya İstanbul'da ki adı sanı belli olan üniversitelerde tercih etmeni öneririm. Birde bu bölümlerden hangisi tercih edersen et ingilizce eğitim veren bölümlerini tercih et.

Konu sahibi
Konu sahibi
S

sinrum

MB Üyesi
Tepkiler
0
Ya çok çok teşekkür ederim bilgilendirdiginiz için :)

Gndgd

MB Üyesi
Tepkiler
5

Hangisine hevesiniz varsa onu seçin , merak ve sevgi duydugunuz işi kovalayın derim , maddi olarak düşünecek olursan hangi mühendislik olursa olsun , bu tamamen sizin kişisel gelişiminizin meyvesi olacağı için , hayal ettiğiniz maaşın bedelini ödediğiniz sürece o parayı kazanırsınız . İnşallah :)

Allah zihin açıklığı versin .

RedFalcoN

MB Üyesi
Tepkiler
0
Meslek
Mekatronik Teknikeri
Üniv
Nevşehir Üniversitesi
Bence yazılım mühendisliği dostum

Konu sahibi
Konu sahibi
S

sinrum

MB Üyesi
Tepkiler
0
Ama bilgisayar yazılımı da kapsıyor diyorlar bilgisayar daha mantıklı kalmazmi

Hangisine hevesiniz varsa onu seçin , merak ve sevgi duydugunuz işi kovalayın derim , maddi olarak düşünecek olursan hangi mühendislik olursa olsun , bu tamamen sizin kişisel gelişiminizin meyvesi olacağı için , hayal ettiğiniz maaşın bedelini ödediğiniz sürece o parayı kazanırsınız . İnşallah :)

Allah zihin açıklığı versin .
Evet maddi olarak biraz düşünüyorum düşünmüyorum desem yalan olur ama maddi olarak dediğim yüksek maaş az çalışma değil sadece is garantim olsun isterim bi de Bnde daha çok sevdiğim işi yapma isteği var bu nedenle tıp mühendisligini de sordum çünkü sağlığıda seviyorum ve içinde mühendisliğide barındırıyor ama yeterli bi bilgim de olamdigi için arada kalıyorum bi de bi tek karabük üniversitesinde var ve o üniversite için pek de iyi değil diyorlar ama sonuçta bölüm önemli

Gndgd

MB Üyesi
Tepkiler
5
Ama bilgisayar yazılımı da kapsıyor diyorlar bilgisayar daha mantıklı kalmazmi

Evet maddi olarak biraz düşünüyorum düşünmüyorum desem yalan olur ama maddi olarak dediğim yüksek maaş az çalışma değil sadece is garantim olsun isterim bi de Bnde daha çok sevdiğim işi yapma isteği var bu nedenle tıp mühendisligini de sordum çünkü sağlığıda seviyorum ve içinde mühendisliğide barındırıyor ama yeterli bi bilgim de olamdigi için arada kalıyorum bi de bi tek karabük üniversitesinde var ve o üniversite için pek de iyi değil diyorlar ama sonuçta bölüm önemli

Üniversite size sadece bi etiket verecek üniversitenin iyi veya kötü olmasını önemsemeyiz , kendinize en iyi yatırımı nasıl yapacağınızı düşünün , ama çok abartmanın manası yok insanız , olduğu kadar olmadı kader :)

Size nacizane tafsiyem sevdiğiniz iş ile meşgul olun sevdiğinizi düşündüğünüz şeyleri sorgulayın , gerçekten seviyorsanız zaten başarılı olacaksınız. Rızık Allah'dan, ama ilim her isteyene verilir .

Konu sahibi
Konu sahibi
S

sinrum

MB Üyesi
Tepkiler
0
Üniversite size sadece bi etiket verecek üniversitenin iyi veya kötü olmasını önemsemeyiz , kendinize en iyi yatırımı nasıl yapacağınızı düşünün , ama çok abartmanın manası yok insanız , olduğu kadar olmadı kader :)

Size nacizane tafsiyem sevdiğiniz iş ile meşgul olun sevdiğinizi düşündüğünüz şeyleri sorgulayın , gerçekten seviyorsanız zaten başarılı olacaksınız. Rızık Allah'dan, ama ilim her isteyene verilir .
Doğru çok teşekkür ederim sağolun peki son bi soru sormak istiyorum ktu mühendislik alanında nasıl ?

Gndgd

MB Üyesi
Tepkiler
5
Doğru çok teşekkür ederim sağolun peki son bi soru sormak istiyorum ktu mühendislik alanında nasıl ?

Rica ederim, sorun yok sorabilirsiniz tabii ki .
Detaylı bilgim yok , ama beklentiniz çok yüksek olmasın , kara bi tablo çizmek istemem ama piyasanın içerisinde aktif olarak çalışan birisi olarak hemen hemen her firma mühendis arıyor olmasına rağmen, kıyamet gibi işsiz mühendis arkadaşımız var ,( en iyi üni diyeceğimiz yerlerden mezun )
tamamen kişisel istek , gelişiminiz doğrultusunda , bi hayat yaşayacaksınız, çok istemek yeterli değil bedelini ödemek gerekiyor.
Empati yapın, şirket yöneticisi olduğunuzu düşünün , birisine 100 tl vermek bile fazla gelebilir size 200 tl kazandırıyorsa ,
ama size 5 milyon kazandıran birine 2 milyon maaş verebilirsiniz.
Bu tarz şeylere fazla evham yapmanız sizi karamsar ve kararsız bırakacaktır , sadece etiketiniz olsun diye üniversiteye gidiyorsunuz. Mühendis olmak için yeterli olmayacaktır.

Konu sahibi
Konu sahibi
S

sinrum

MB Üyesi
Tepkiler
0
Rica ederim, sorun yok sorabilirsiniz tabii ki .
Detaylı bilgim yok , ama beklentiniz çok yüksek olmasın , kara bi tablo çizmek istemem ama piyasanın içerisinde aktif olarak çalışan birisi olarak hemen hemen her firma mühendis arıyor olmasına rağmen, kıyamet gibi işsiz mühendis arkadaşımız var ,( en iyi üni diyeceğimiz yerlerden mezun )
tamamen kişisel istek , gelişiminiz doğrultusunda , bi hayat yaşayacaksınız, çok istemek yeterli değil bedelini ödemek gerekiyor.
Empati yapın, şirket yöneticisi olduğunuzu düşünün , birisine 100 tl vermek bile fazla gelebilir size 200 tl kazandırıyorsa ,
ama size 5 milyon kazandıran birine 2 milyon maaş verebilirsiniz.
Bu tarz şeylere fazla evham yapmanız sizi karamsar ve kararsız bırakacaktır , sadece etiketiniz olsun diye üniversiteye gidiyorsunuz. Mühendis olmak için yeterli olmayacaktır.
Ya ama herkes de diyor ki ise girmeden önce sana hangi üniversiteden mezun oldun diye soracaklar diyor bu yüzden iyi bi yer olmasi şart diye dusunuyorum

Gndgd

MB Üyesi
Tepkiler
5
Ya ama herkes de diyor ki ise girmeden önce sana hangi üniversiteden mezun oldun diye soracaklar diyor bu yüzden iyi bi yer olmasi şart diye dusunuyorum

Sistemin bana verdikleriyle yetinirim diyorsan , bu doğru.
Ama hayatı bu kadar zor gibi göstermelerine karşıyım. Kurumsal büyük bir firmada olabilir siz mülakata girdiğinizde eğer gerçekten işin içinde bir yetkiliyle karşılaşırsanız zaten sizi alacaktır, veya şu öz güveni sergileyebilcek birikime sahip olursunuz ( - kendime ve firmanıza katkı sağlayacağımı düşünüyorum , müsade ederseniz bu ay asgari ücret ile çalışayım , ücreti sonra konuşuruz )
Sizin için en doğrusunu gene siz bilirsiniz ben aynı şeyleri söyleterek hadsizlik etmek istemem.
Forum konusu sohbete döndü :) kusura bakmayın mail adresim profilim de mevcut , farklı bi şekildede düşünmek isterseniz mail atabilirsiniz.

Yukarı Alt