Hangi mühendislik dalını seçmeliyim?

Tolga Can

IEEE
MB Üyesi
Tepkiler
9
Meslek
Öğrenci
Üniv
Pamukkale Üniversitesi
Fatma Merhaba,
Ben elektrik-elektronik mühendisliği okuyorum ve şunu söyleyebilirim bizim için yazılım önemli. Eğer hayatında yazılımı bir ek olarak düşünüyorsan okuduğum bölümü veya mekatroniği rahatlıkla tercih edebilirsin. Ayrıca bilgisayar mühendisleri yazılımla daha çok iç içeler. Gerçekten önemli bir parçaları haline gelmiş bulunmakta. Masa başı kavramına en çok uyacak bu sanırım. Bilgisayara 'olmazsa olmaz' dersen tavsiye ederim. İnan ki heyecanını anlayabiliyorum, fakat çok düşünmek değil verimli düşünmek daha önemli. Her alanda araştırmalarını yap, ders içeriklerine bak ve kalbin ne derse oraya yönelmeni dilerim

markup

MB Üyesi
Tepkiler
44
Meslek
Endüstri mühendisi
Üniv
Gazi Üniversitesi
Endüstri seç SAP de uzman ol parayı koyacak yer bulamazsın

Y. Hocaoğlu

İnstagram: yavuz_hocaoglu_
Yetkili Kişi
Yönetici
Tepkiler
388
Meslek
Üretim Müdürü
Üniv
Yalın Üretim Uzmanı
Şunu unutma hiçbirbyer sana gel bana gel bana demiyecek.17 senedir sektördeyim.Madde1:Mutlaka ama mutlaka yazılm öğrenmelisin.Madde2 mutlka ama mutlaka bir adet çizim programı öğren.Madde 3 Tüm bunları öğrenirken yalın üretim takım çalışması,kaizen,5S, Muda, Muri,MudaTPM,Problem çözme teknikleri,gemba,askai,jidoka,poka yoke bunlarıda öğrenmelisin ondan sonra bölüm farketmez.Takıldığın yerde bana ulaş.

Yukarı Alt