Hangi üniversite daha uygun olur ?

madengineer

MB Üyesi
Tepkiler
0
Üniv
ATATÜRK ÜNİVERSİTESİ
Atatürk Üniversite Elektrik-Elektronik 1. sınıf öğrencisiyim.1 yıl zorunlu hazırlık sınıfı okudum.Bu yılın sonunda kısmet olursa yatay geçiş için bazı üniversitelere başvuracağım.Önceliğim İstanbul içi olacak.Gönül ister ki ITU,YTU,İstanbul Üniversitesi olsun fakat bunlar belki olmayabilir diye bunun yanında Kocaeli ve Sakarya Üniversitelerine de başvuracağım.Kocaeli Üniversitesi'nde Elektrik Mühendisliği var,Anadolu Teknik Lisesi Endüstriyel Bakım Onarım mezunuyum.Bu bakımdan Kocaeli Üniversitesi benim için daha uygun olur fakat üniversitede çan yok ve geçme notu 65 zorlanırsın diyorlar.Sakarya Üniversitesi'nde ise Elektrik-Elektronik Mühendisliği var ben Elektrik alanında uzmanlaşmak istiyorum benim için hangi üniversite daha uygun olur sizce?

Deduska

MB Üyesi
Tepkiler
124
Meslek
Developer
Üniversiteleri ara sor. EEM de üçüncü sınıfta alan seçiyorsun. Zaten seçmeli dersler var hangisini istiyorsan onu seçersin. Örnek verim ne demek istiyorum. Mesela KTÜ de EEM üçüncü sınıfta "Elektronik ve haberleşme mühendisliği" ve "Elektrik mühendisliği" olmak üzere ikiye ayrılıyor. Tabi bu köklü ve teknik üniversite olmasından. Dediğim gibi ara sor yada okuyan arkadaşların cevap vermesini bekliyor oluruz.

Yukarı Alt