Huawei p smart root atma

Tsvv

MB Üyesi
Tepkiler
0
Meslek
Yazılım
Üniv
On dokuz mayıs
Mrb
HUAWEI p smart model telefon kullanıyorum
Telefonuma root atmak istiyorum cok fazla araştırma yaptım ama olmadı yardımınıza ihtiyacım var rica ediyorum
Teşekkürler....

zaliel

MB Üyesi
Tepkiler
1
Meslek
öğrenci
Üniv
yok
günlerdir bende araştırma yapıyorum ve sonunda çözdüm ulaşabileceğim bir yer varsa yardımcı olmak isterim
İlgili tarihte otomatik birleştirildi:

1-) Ayarlar-sistem-telefon hakkında-derleme numarasına 7 kere tıklayarak geliştirici izni al sonra bir geri gelerek geliştirici seçeneklerinden oem kilit açma ve usb hata ayıklamayı etkinleştir.
Eğer bootloader koduna sahipsen kolay fakat ben sahip olmadığını varsayarak yazıyorum
2-) Google playden 'DC Huawei Bootloader Codes' uygulamasını indir ve mail adresini gir. Bu uygulama 14 TL gibi bir ücret talep ediyor ama tek yolu bu ben başka yol bulamadım. Uygulamaya ödemeyi yaptığında kullanıcı adı ve şifre gelicek bunu bir kenara yaz lazım olcak.
3-)Bilgisayarına da dc unlocker uygulamasını indir.
Linki görmek için izniniz yoktur Giriş yap veya kayıt ol.

4-)Dc unlocker kullanabilmek için android sürümünü düşürmek gerekiyor.(Bu işlem bütün verilerinizi siliyor bir yedek almak isteyebilirsiniz) Bu siteden
8.0 sürümünü indir. İndikten sonra zip dosyasından 'dload' klasörünü hiçbir şeyini değiştirmeden telefonun hafıza kartına at.
5-) Telefonu force upgrade moduna al ve otomatik yüklemeye başlayacak. (
burdan nasıl alacağına bakabilirsin)
Yükleme bitince telefonun sürümü düşmüş olacak.
6-)Telefon yüklemeyi bitirip açıldıktan sonra (eğer açılmazsa yani bootlopa takılırsa ses arttırma ve güç tuşlarına aynı anda bas ve açılan ekrandan wipe cache factory resete tıkla) 1. adımı tekrarla ve telefonun arama yapma bölümüne *#*#2846579#*#* bunları yaz açılan ekrandan-background settings-usb port settings-manufacture mode etkinleştir.
7-) Telefonunu bilgisayara bağla ve dc unlocker uygulamasını aç. Server bölümünden sana verilen kullanıcı adı ve şifreyi gir. Sol taraftaki menüden Huawei Phones ve auto detect seçili olsun. Yine sol taraftaki büyüteçe tıkla alt tarafta telefonunun imei nosu çıkması lazım eğer çıkarsa tamamdır,çıkmazsa bilgisayarına hisuite uygulamasını indir

:cool:Bu işlemlerden sonra unlocking sekmesinden read bootloader codes seçeneğine tıkla alt tarafta kodu vermesi lazım o notu al bir kenara yaz ve sakın kaybetme.
9-)Herhangi bir klasörün içine girip shift+sağ tık yap ve komut işlemcisini aç. Komut işlemcisine adb reboot bootloader kodunu yazıp enter bas.
Sonra fastboot oem unlock *dc unlockerın sana verdiği kod* enter. Telefona gelen soruya yes deyip devam et artık bootloader kilidi açık.
10-)Bundan sonrası basit telefonuna
burdan magisk managerın son sürümünü indir ve kur.
11-)
burdan inen zip dosyasını telefonun sd kartına at.
12-)
bu linkten bilgisayarına twrp dosyasını indir ve rardan çıkart.
12-)MAF32.exe yi aç ve ” fastboot flash recovery_ramdisk recovery_twrp_Psmart.img ” bunu yazıp enter.
13-) Yükleme bitince telefonu bilgisayardan çıkart ve ses arttırma+güç tuşlarına basarak twrp moduna gir.
14-)Swipe to allow modifications,sonra install butonuna tıkla.Ordan daha önce sd kartına yüklediğin zip dosyasına tıkla ve onu yükle.

Bu kadar telefon rootlandı eğer sonra sürümünü yükseltmek istersen androidhost.ru sitesinden telefonunun modelini girerek son sürümünü indir ve 4. adımdan itibaren tekrar yap. Umarım yardımcı olabilmişimdir

Son düzenleme:

yusuf52670

sıradan
MB Üyesi
Tepkiler
0
Meslek
Öğrenim görevlisi
Üniv
günlerdir bende araştırma yapıyorum ve sonunda çözdüm ulaşabileceğim bir yer varsa yardımcı olmak isterim

1-) Ayarlar-sistem-telefon hakkında-derleme numarasına 7 kere tıklayarak geliştirici izni al sonra bir geri gelerek geliştirici seçeneklerinden oem kilit açma ve usb hata ayıklamayı etkinleştir.
Eğer bootloader koduna sahipsen kolay fakat ben sahip olmadığını varsayarak yazıyorum
2-) Google playden 'DC Huawei Bootloader Codes' uygulamasını indir ve mail adresini gir. Bu uygulama 14 TL gibi bir ücret talep ediyor ama tek yolu bu ben başka yol bulamadım. Uygulamaya ödemeyi yaptığında kullanıcı adı ve şifre gelicek bunu bir kenara yaz lazım olcak.
3-)Bilgisayarına da dc unlocker uygulamasını indir.

4-)Dc unlocker kullanabilmek için android sürümünü düşürmek gerekiyor.(Bu işlem bütün verilerinizi siliyor bir yedek almak isteyebilirsiniz) Bu siteden
8.0 sürümünü indir. İndikten sonra zip dosyasından 'dload' klasörünü hiçbir şeyini değiştirmeden telefonun hafıza kartına at.
5-) Telefonu force upgrade moduna al ve otomatik yüklemeye başlayacak. (
burdan nasıl alacağına bakabilirsin)
Yükleme bitince telefonun sürümü düşmüş olacak.
6-)Telefon yüklemeyi bitirip açıldıktan sonra (eğer açılmazsa yani bootlopa takılırsa ses arttırma ve güç tuşlarına aynı anda bas ve açılan ekrandan wipe cache factory resete tıkla) 1. adımı tekrarla ve telefonun arama yapma bölümüne *#*#2846579#*#* bunları yaz açılan ekrandan-background settings-usb port settings-manufacture mode etkinleştir.
7-) Telefonunu bilgisayara bağla ve dc unlocker uygulamasını aç. Server bölümünden sana verilen kullanıcı adı ve şifreyi gir. Sol taraftaki menüden Huawei Phones ve auto detect seçili olsun. Yine sol taraftaki büyüteçe tıkla alt tarafta telefonunun imei nosu çıkması lazım eğer çıkarsa tamamdır,çıkmazsa bilgisayarına hisuite uygulamasını indir

:cool:Bu işlemlerden sonra unlocking sekmesinden read bootloader codes seçeneğine tıkla alt tarafta kodu vermesi lazım o notu al bir kenara yaz ve sakın kaybetme.
9-)Herhangi bir klasörün içine girip shift+sağ tık yap ve komut işlemcisini aç. Komut işlemcisine adb reboot bootloader kodunu yazıp enter bas.
Sonra fastboot oem unlock *dc unlockerın sana verdiği kod* enter. Telefona gelen soruya yes deyip devam et artık bootloader kilidi açık.
10-)Bundan sonrası basit telefonuna
burdan magisk managerın son sürümünü indir ve kur.
11-)
burdan inen zip dosyasını telefonun sd kartına at.
12-)
bu linkten bilgisayarına twrp dosyasını indir ve rardan çıkart.
12-)MAF32.exe yi aç ve ” fastboot flash recovery_ramdisk recovery_twrp_Psmart.img ” bunu yazıp enter.
13-) Yükleme bitince telefonu bilgisayardan çıkart ve ses arttırma+güç tuşlarına basarak twrp moduna gir.
14-)Swipe to allow modifications,sonra install butonuna tıkla.Ordan daha önce sd kartına yüklediğin zip dosyasına tıkla ve onu yükle.

Bu kadar telefon rootlandı eğer sonra sürümünü yükseltmek istersen androidhost.ru sitesinden telefonunun modelini girerek son sürümünü indir ve 4. adımdan itibaren tekrar yap. Umarım yardımcı olabilmişimdir
Arkadaş çok güzel ve sade açıklamış sağolsun. Bütün bir günümü YouTube üzerinden yarı Arapça yarı İngilizce videolar üzerinden anlamaya çalışıyordum. O gereksiz bütün videoları toplasan bu arkadaşımız kadar güzel açıklayamamıştır.

Yukarıdaki yazan yönergelere uyun ancak sorunlar da karşınıza çıkabilir. Mesela ben telefonu çok fazla kapatıp açtığım için 1. ve 6. adımı çok defa uyguladım ona dikkat edin yoksa tıkanabiliyor. Onun dışındaki "dload" klasörü sıkıntı çıkardı. "dload" klasörünü hiç değiştirmeden hafıza kartına atınca okuyamadı. Büyük ihtimal başka dosyalar da olduğundan dolayı. Ben bu sorunu başka bir internet sayfasından görerek şöyle çözdüm: "dload" klasörünün içindeki "update_sd.zip" dosyasının içindeki "UPDATE.APP" dosyasını tek başına çıkardım rardan, sonra ise başka bir yere aynı isimle "dload" klasörü açtım ve onu içine yapıştırdım. Yani "dload/UPDATE.APP" gibi düşünün. dload dosyasının içinde sadece update.app olunca okudu ve boot %5'de kesilmeyerek devam etti.

Onun dışında son kısımda twrp yüklerken bi sıkıntı çıktı cihaz bulunamıyor diye. Onu da internete bakıp buldum (
).

Bu arada DC-Unlocker'ın fiyatı bende 5 dolar olarak görüldü fiyat artırmış olabilirler. Yeni telefonlara da bakılabilir ama P Smart 2018'in en sevdiğim yanı da başka telefonlarda yok resmen. 140 gram mıydı neydi. Kılıfsız kullanınca çok hafif ve narin bence. Tabi zamanla yazılımı çağın gerisinde kalabiliyor. Ancak geliştiriciler de yazılımsal yarışta olduklarından başka şeyleri göremez oldu. Ben oyun oynamıyorum sosyal medyada dolaşmıyorum bir WhatsApp vardır ben ne yapayım amiral gemisini? Bana ince, hafif, kullanışlı telefon lazım öyle metal yığını değil.

Her neyse yukardaki arkadaşa teşekkür ediyorum fikir verdiği için. Umarım benim yazdığım da faydalı olmuştur. Bu işlemi yaparken farklı sorunlarla karşılaşıp çözenler varsa yazabilirler başkalarına çok yardımcı olur.

Ayrıca her stock rom attıktan sonra bootloader kapanabiliyor benim öyle oldu bugün. Sürümü sonradan güncellemek isterseniz ve hata alırsanız factory reset attıktan sonra bootloader'ininz kapanmış olabilir onu birdaha açmayı deneyin.

Bu arada Xposed yükleyeyim dedim bugün lanet. Cihaz Bootloopa girdi sistemi en baştan yeniden kurmak lazım. Aman Xposed'den uzak durun.

Son düzenleme:
Yukarı Alt