(İcat için problem lazım) İnsanların muzdarip olduğu teknik problemler yazabilir misiniz?

Inventor

MB Üyesi
Tepkiler
7
Meslek
Öğrenci
Üniv
...
Ben liseler arası patent yarışmasına katıldım. Şu an 10 tane çalışmam var ama çok daha fazlası
lazım yarışmada iyi bir derece yapabilmem için. Rica etsem sizin görüşlerinizi alabilir miyim?
Bana sadece problem lazım. Sakın problemin çözümünü yazmayın. Ayrıca problem şu ana kadar çözülememiş
ya da yeteri kadar iyi seviyeye gelmemiş bir şey olursa çok daha güzel olur.

Not: Toplam 5 tane ünlü foruma yazdım yerli-yabancı, 300'ün üzerinde adam gördü ve sonuç 1.
O da adam tek başına ucuza uçmak istiyor.
Yardım lazım.

Son düzenleme:

mfkoprn

MB Üyesi
Tepkiler
35
Meslek
...
Üniv
...
dostum ne icadı,ne patenti ne 10 tane çalışması.Sen neye göre ne yapıyorsun ne tasarlıyorsun ortaya ne koyuyorsun

Konu sahibi
Konu sahibi
I

Inventor

MB Üyesi
Tepkiler
7
Meslek
Öğrenci
Üniv
...
dostum ne icadı,ne patenti ne 10 tane çalışması.Sen neye göre ne yapıyorsun ne tasarlıyorsun ortaya ne koyuyorsun
Kardeşim mucit dediğin elinden geldiğince her alanda çalışma yapar. Ama benim yaptığım çalışmalar genellikle askeri alanda. Kusura bakma geç gördüm.
İlgili tarihte otomatik birleştirildi:

Ayrıca bu yarışma Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının TÜBİTAK ile yaptığı bir yarışma.
Neye göre yaptığıma geçersek:
Hayattaki aklıma gelen ya da gözüme takılan her teknik problemle ilgilenmeye çalışıyorum ve çözüm buluyorum ya da bulamıyorum.
Şu an da problem bulma sıkıntısı çekiyorum.

Son düzenleme:

mfkoprn

MB Üyesi
Tepkiler
35
Meslek
...
Üniv
...
Kardeşim mucit dediğin elinden geldiğince her alanda çalışma yapar. Ama benim yaptığım çalışmalar genellikle askeri alanda. Kusura bakma geç gördüm.
İlgili tarihte otomatik birleştirildi:

Ayrıca bu yarışma Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının TÜBİTAK ile yaptığı bir yarışma.
Neye göre yaptığıma geçersek:
Hayattaki aklıma gelen ya da gözüme takılan her teknik problemle ilgilenmeye çalışıyorum ve çözüm buluyorum ya da bulamıyorum.
Şu an da problem bulma sıkıntısı çekiyorum.
öncelikle lisede okuyorsun sanırım.Kardeşim kelimesini kullanma!İkinci olarak lise seviyesinde sorunlara çözüm aramak buradaki insanların işi değil.Şahsen benden yardım isteyen bir kaç lise hocası ve öğrencisi ile çalıştım ve emin ol "her teknik probleme çözüm bulma,yok mucitmiş " falan bunlar iddialı kelimeler ve senin hatta çoğu mühendisin bile ağzına almaması gereken ağırlığı olan şeyler.Amacım seni küçük görmek değil bir şeyleri anlamanı sağlamak.Al sana çalışma konusu "sualtında haberleşme".Akustik iletim.Bakalım öyle havalı yüksekten konuştuğun gibi çalışmalar çıkartabiliyor musun?Bir şeyler üretmek,tasarlamak,ortaya bir şeyler koymak bu kadar kolay değil ve bu kadar küçümsenmemeli.
Herkes mühendis olmuş bu hayatta,bir biz nasibimizi alamamısız!!!

Konu sahibi
Konu sahibi
I

Inventor

MB Üyesi
Tepkiler
7
Meslek
Öğrenci
Üniv
...
öncelikle lisede okuyorsun sanırım.Kardeşim kelimesini kullanma!İkinci olarak lise seviyesinde sorunlara çözüm aramak buradaki insanların işi değil.Şahsen benden yardım isteyen bir kaç lise hocası ve öğrencisi ile çalıştım ve emin ol "her teknik probleme çözüm bulma,yok mucitmiş " falan bunlar iddialı kelimeler ve senin hatta çoğu mühendisin bile ağzına almaması gereken ağırlığı olan şeyler.Amacım seni küçük görmek değil bir şeyleri anlamanı sağlamak.Al sana çalışma konusu "sualtında haberleşme".Akustik iletim.Bakalım öyle havalı yüksekten konuştuğun gibi çalışmalar çıkartabiliyor musun?Bir şeyler üretmek,tasarlamak,ortaya bir şeyler koymak bu kadar kolay değil ve bu kadar küçümsenmemeli.
Bak şimdi, denemekten zarar gelmez. Sen şu su altı akustik ses iletimini iyice bana bir açıkla ben bir bakayım. Hiçbir şey olmaz ise en azından araştırmış öğrenmiş olurum. Sakın benimle dalga geçip problemi açıklamamazlık yapma LÜTFEN problemden bahset.

Mining Engineer

Late is better than never....
Yetkili Kişi
Yönetici
Tepkiler
202
Meslek
MEXT Research Fellow
Üniv
Kawamura Advanced Mining Tech
Bak şimdi, denemekten zarar gelmez. Sen şu su altı akustik ses iletimini iyice bana bir açıkla ben bir bakayım. Hiçbir şey olmaz ise en azından araştırmış öğrenmiş olurum. Sakın benimle dalga geçip problemi açıklamamazlık yapma LÜTFEN problemden bahset.
@mfkoprn problemi açıkladıktan sonra bu işin bir esprisi kalmaz. Güzel bir problem sunmuş, araştırıp derinine inmek sana kalmış. Herşeyi açıkladıktan sonra kilimcinin köroğlu da "icat" yapar.
Benden de bir problem sana, geçen günlerde Elon Musk twit atmıştı: Fabrika veya araç vs, karbon salınımı azaltma veya yakalama nasıl yapılır?

Konu sahibi
Konu sahibi
I

Inventor

MB Üyesi
Tepkiler
7
Meslek
Öğrenci
Üniv
...
Merhaba.
Sizinle 19 gün önce biraz tartışmıştık bu forumda. Onun için özür dilerim. Fazla kibirli davranmıştım. Kusura bakmayın. Ben buraya artık bir
patentim(Yeni bir silah türü ürettim) olduğunu söylemek için geldim. Yani artık bende resmiyette amatör bir mucidim. Bana gerçekleri gösterdiğin ve yazdıkların için teşekkürler.
İyi günler. :)

Mining Engineer

Late is better than never....
Yetkili Kişi
Yönetici
Tepkiler
202
Meslek
MEXT Research Fellow
Üniv
Kawamura Advanced Mining Tech
Merhaba.
Sizinle 19 gün önce biraz tartışmıştık bu forumda. Onun için özür dilerim. Fazla kibirli davranmıştım. Kusura bakmayın. Ben buraya artık bir
patentim(Yeni bir silah türü ürettim) olduğunu söylemek için geldim. Yani artık bende resmiyette amatör bir mucidim. Bana gerçekleri gösterdiğin ve yazdıkların için teşekkürler.
Tebrikler, bu güzel haberi bizler ile paylaştığın için teşekkür ederiz. Umarım çok daha iyi başarılar elde edersin.

mfkoprn

MB Üyesi
Tepkiler
35
Meslek
...
Üniv
...
Merhaba.
Tebrik ederim.

Yukarı Alt