İki tane aynı en ve boya sahip dirençleri eşit bobinler üretilebilir mi?

atax45x

MB Üyesi
Tepkiler
0
Meslek
Öğrenci
Üniv
İTÜ
İki tane aynı en ve boya sahip dirençleri eşit bobinler üretilebilir mi? Lütfen söyleyin??

Konu sahibi
Konu sahibi
atax45x

atax45x

MB Üyesi
Tepkiler
0
Meslek
Öğrenci
Üniv
İTÜ
Lütfen biriniz bişey sölesin tahminleriniz bile benim için önemli ..

ms.mechanic

MB Üyesi
Tepkiler
3
Meslek
Öğrenci
Üniv
Ondokuz Mayıs Üniversitesi
birebir ayni kalinliktaki ve ayni malzemeden yapilmis teli kullanarak ayni en ve ayni boy ile uretebilirsin bence. bobinleri yaptigin otamin manyetik alani zaten degismiyor ve de iki bobine de ayni voltaj ve amperde akim verirsen ayni direnci elde edersin.

Konu sahibi
Konu sahibi
atax45x

atax45x

MB Üyesi
Tepkiler
0
Meslek
Öğrenci
Üniv
İTÜ
birebir ayni kalinliktaki ve ayni malzemeden yapilmis teli kullanarak ayni en ve ayni boy ile uretebilirsin bence. bobinleri yaptigin otamin manyetik alani zaten degismiyor ve de iki bobine de ayni voltaj ve amperde akim verirsen ayni direnci elde edersin.
Yorumunuz için saolun. :)

Mücahit Arslan

Yetkili Kişi
Yönetici
Tepkiler
99
Meslek
Yüksek Teknoloji Ar-Ge Mühendisi
Üniv
Staffordshire University
Üretimde hiç bir zaman ideal bir kopya üretmek mümkün olmamıştır. Elinizde bir ürün var diyelim. Bu ürünü üretme diyagramını baştan sona olduğu gibi takip edip yeni bir ürün ürettiniz. Yeni ürettiğiniz kopya ilk ürün ile 100% aynı özellikleri taşımayacaktır. Burada önemli olan ise verilen hata töleransı. Eğer size verilen tölerans+/- 1%'lik bir tölerans ise ikinci ürün kabul edilebilir. Fakat, eğer tölerans değeri mili boyutlarında ise kabul edilemez. İşinize yarar mı bilmiyorum fakat aklınızın bir köşesinde bulunsun.

Konu sahibi
Konu sahibi
atax45x

atax45x

MB Üyesi
Tepkiler
0
Meslek
Öğrenci
Üniv
İTÜ
Üretimde hiç bir zaman ideal bir kopya üretmek mümkün olmamıştır. Elinizde bir ürün var diyelim. Bu ürünü üretme diyagramını baştan sona olduğu gibi takip edip yeni bir ürün ürettiniz. Yeni ürettiğiniz kopya ilk ürün ile 100% aynı özellikleri taşımayacaktır. Burada önemli olan ise verilen hata töleransı. Eğer size verilen tölerans+/- 1%'lik bir tölerans ise ikinci ürün kabul edilebilir. Fakat, eğer tölerans değeri mili boyutlarında ise kabul edilemez. İşinize yarar mı bilmiyorum fakat aklınızın bir köşesinde bulunsun.
O zaman projem için b planına geçiş yapıcağım sağolun bilgilendirme için zaten benim dikkat ettiğim olaylar mili metre boyutlarında değildi maalesef daha kötüsü mikrometre boyutlarında idi:)

Mücahit Arslan

Yetkili Kişi
Yönetici
Tepkiler
99
Meslek
Yüksek Teknoloji Ar-Ge Mühendisi
Üniv
Staffordshire University
Kolay gelsin ozaman :)

Yukarı Alt