İmalat mühendisi kendini nasıl geliştirir?

vocalize

MB Üyesi
Tepkiler
8
İş ilanı sitelerinde imalat mühendisliği diye arattığım zaman bir çok imalat mühendisliği başlığı altında iş çıkıyor ama içeriğinde makine endüstri elektrik gibi bölüm mezunu istiyorlar bu durum iş bulmama engel olurmu bende bu yıl tercihlerime imalatıda ekliyeceğim büyük şehir istiyorum staj için faydası olabilir diye bu yüzden imalatı düşünüyorum birde şehir dışında okursam kursla birlikte veya kendi çabamla yabancı dil(ingilizce) öğrenmekte çok zorlanırmıyım siz yabancı dil işini nasıl hallettiniz şimdiden teşekkürler

Ohp

MB Üyesi
Tepkiler
0
Meslek
Ogrenci
Üniv
Iyte
Ingilizce icin 'ters piramit gibidir' derler, belli bir oranda kendini çok da iyi gelistirebilirsin, fakat ilerletmek oldukça zor. Sürekli pratik halinde olman ve müthiş hevesinin olması lazım. Beni sorarsan ben direkt ingilizce bölüm yazdım, kendimi ingilizce öğrenmek zorunda bıraktım.

YC48

MB Üyesi
Tepkiler
8
Meslek
MAKİNE VE İMALAT MÜHENDİSLİĞİ ÖĞRENCİSİ
Üniv
SÜLEYMAN DEMİREL ÜNİVERSİTESİ
İş ilanlarında yazmamasının sebebı bilinmemesi. Mezunlarla görüş istersen linkedinde falan. Sıkıntı olmuyor diyorlar genel olarak. Ve kendini geliştirmek için önce ingilizce öğrenmelisin. Daha sonra gerekli Cad Cam programları ve meslek bilgisi. Okurken bi şekilde bölümle alakalı birşeyler yap derim. En kötü 3d printer al parça bas :) Ve tabi kişisel gelişim de önemli. Bol bol kişisel gelişim kitabı oku. Youtubedan Videoeğitim kanalını kesinlikle tavsiye ediyorum bi bak derim.

Seçkin Şenol

Özel Üye
Tepkiler
73
Meslek
Elektr./Elektronik Mühendisi & Software Developer
Üniv
Elektr./Elektronik Mühendisi
Ingilizce tabiki cok önemli ve gerekli.
Ögrenmesi (iyi bir seviyeye getirmesi) uzun sürer.
Kendimden örnek vereyim.
7 senedir her cumartesi özel ingilizce kursuna gidiyorum (41 yasinda basladim yani :)).
Ancak böyle yeterli bir seviyeye getirebildim.
Ingilizce özel hayatinda da cok isine yarayabilir.

Herhalde mecbur kalmasam bu kursa gitmezdim.
Yani mecburiyet olunca oluyor iste.
Umarim mecburiyet olmadan iyi bir seviyeye getirirsin ingilizceni.

Basarilar.

denizgezmiş

MB Üyesi
Tepkiler
7
Meslek
Yazılım Mühendisi
Uygulama Geliştirme Uzmanı geleceğin mesleklerinden bir tanesi. Bu nedenle kardeşimin bu bölümde okuyup kendini geliştirmesi için elimden geleni yapacağım. Geleceğin meslekleri listesini buldum buradan sizlerde bakabilirsiniz:
Linki görmek için izniniz yoktur Giriş yap veya kayıt ol.

Mühendisliğin her bölümü bana kalırsa cidden geleceğin meslekleri. Sürekli geliştirmek araştırmak insan yararına ve evrene katkıda bulunacak birçok şeyi ortaya çıkarmakta emek harcamak çok gurur verici bir şey gerçekten.

markup

MB Üyesi
Tepkiler
44
Meslek
Endüstri mühendisi
Üniv
Gazi Üniversitesi
İmalat mühendisleri Catia -- NX Siemens programını bilmesi gerek . Bu 2 programı bilen çok iyi koşulda çalışır

mfkoprn

MB Üyesi
Tepkiler
35
Meslek
...
Üniv
...
İmalat mühendisleri Catia -- NX Siemens programını bilmesi gerek . Bu 2 programı bilen çok iyi koşulda çalışır
iki programında amacı aynı ikisini birden öğrenmeye zaman harcamak yerıne bırının uzerıne odaklanıp uzerıne Ansys eklemek cok daha faydalı olur bence.İkisinin içerisinde kendı analız modullerı bulunsada Ansys ın yerı her zaman ayrıdır abı bence

Yukarı Alt