İmlâ ve Gülücükler Hk.

Ulas Simsek

MB Üyesi
Tepkiler
8
Merhaba,

Forum kültürüne çok çok uzun zamandır aşina olsam da, böyle teknik bir forumda gülücük (smiley) ve büyük boy imza (resim) konusuna pek sıcak bakamıyorum maalesef.

Belki ben fazla gülücük kullanan birisi olmadığımdan böyle düşünüyor olabilirim fakat diğer arkadaşların da fikirlerini alıp bu konuda bir karar verirsen çok memnun olurum.

Diğer bir konu ise imlâ. Açıkcası forumda pek araştırma yapıp, çok yazı okumadığım için gözüme herhangi bir hata çarpmadı ama imlâ konusunda da hassas olunması taraftarıyım. Gerekirse sadece imlâ için bile bir ekip oluşturulup, yanlış yazılar üzerinde düzenleme yapılmalı diye düşünüyorum.

Tartışalım. Gerekirse hiçbir değişiklik yapmadan, bu şekilde de devam edebiliriz tabiki.

Saygılar, sevgiler

Oğuzhan Mallı

Yetkili Kişi
Genel Yönetici
Tepkiler
435
Meslek
Nükleer ve Atom Mühendisi
Üniv
MEPhI, KTÜ
Tartışalım. Gerekirse hiçbir değişiklik yapmadan, bu şekilde de devam edebiliriz tabiki.
Merhabalar, ilginiz için teşekkür ederiz. Konu ile ilgili ceza uygulamamız mevcut zaten. Eğer kişi çok fazla imla hatası yapar ise forumdan kısa bir süre uzaklaştırma cezası almaktadır.

İmza kullanımında da kurallar mevcuttur. İmzalara resim eklenemiyor ve yazılarında belli bir sınırı bulunmakta.

Smiley konusunda ise bir düşüncem yok. Forumda mevcut eğer kullanıcılar tarafından istenilirse kaldırılır.

Saygılar.

Yukarı Alt