İngilizce

BlackArrow

MB Üyesi
Tepkiler
1
Ben LYS sınavına hazırlanıyorum.Üniversiteye başlamadan biraz ingilizcemi ilerletmek istiyorum.Kendi imkanlarımla neler yapabilirim.

egg

MB Üyesi
Tepkiler
5
Meslek
kimya mühendisliği
Üniv
hacettepe üniversitesi
ingilizce konusunu LYS yi atlattıktan sonra planla derim, ki istediğin bölümü bu sene kazanamama durumun var. yazın illaki araştırıp bulursun yapılacak şeyler.

ama illa ki ne yapıcam yardımcı olun diyorsan, ingilizce altyazılı film,dizi izle. TEDtalks izle. kendine bi' kelime defteri oluştur. bbc learning english podcastlerini indir, dinle. gramer çalışmak falan hiç girme oralara. 12 senedir bu millet gramer kasıyor ama sor ingilizce biliyor musun? diye, ehmeh anlıyorum ama konuşamıyorum diyecek.

inan yapılacak çok şey var ama önce güzel bir üniversite ve istediğin bir bölüm kazanman lazım ki bunları yapabilecek ruhu ve vakti bul.

Konu sahibi
Konu sahibi
B

BlackArrow

MB Üyesi
Tepkiler
1
Kesinlikle haklısın.Cevabın için teşekkür ederim.

• Beğen
Tepkiler: egg

Mining Engineer

Late is better than never....
Yetkili Kişi
Yönetici
Tepkiler
202
Meslek
MEXT Research Fellow
Üniv
Kawamura Advanced Mining Tech
Ben LYS sınavına hazırlanıyorum.Üniversiteye başlamadan biraz ingilizcemi ilerletmek istiyorum.Kendi imkanlarımla neler yapabilirim.

egg ye katılıyorum. İyi bir ingilizce için üniversite tercihlerinde %100 İngilizce eğitim veren yerleri tercih et hazırlıkta çok sağlam öğretirler.
Başarılar

• Beğen
Tepkiler: egg
Yukarı Alt