İnşaat Mühendisliği öğrencisinin karamsarlığı

Monarch

MB Üyesi
Tepkiler
0
Meslek
Öğrenci
Üniv
Ankara Yıldırım Beyazıt Üniv.
Merhaba arkadaşlar, ben bu sene Ankara yıldırım beyazıt üniversitesi'nde 3. sınıfa geçiyorum. 2018'de 63000 sıralama ile girdiğim bölümüm şu an 150000 oldu. Üstüne her yerde bölümümle alakalı kötü yorumlar görüyorum. Kendimi motive edecek hiçbir şey yok. Şimdi zorunlu staja gidiyorum ve staj beklediğim gibi gitmiyor. Sanırım kötü bir staj/şirket tercihi yaptım. Her staja gittiğim gün kendimi yiyip bitiriyorum. Aklımdan da çıkaramıyorum. Şu aralar sadece bölüm değiştirmeyi düşünüyorum. Üniversite sınavına gireyim desem bölümü bitirmeme iki sene kalmış. Bir de sınava çalışmak gözümde çok büyüyor, yapmak istemiyorum bunu kendime. Yatay geçiş şansım var. Kendi üniversitemde endüstri mühendisliğine geçebiliyorum. Hazırlık ve 1. sınıf aynı olduğu için hemen hemen 2. sınıftan başlıyor olacak gibiyim. Ancak bu bölüme dair çok bir bilgim yok. Bir yandan da bilgisayar mühendisliği istiyorum ama ona yatay geçiş olmuyor. Belki şehir dışı olur ama göze alamıyorum. Çift ana dal programında mümkün olabilirse bilgisayar mühendisliği alıp okumak istiyorum ne kadar mantıklı onu da bilmiyorum... Gerçekten çok çaresizim, karamsarım ve şu an hiçbir şeye hayatımda olumlu bakamıyorum. Bir an unutuyorum ama yalnız kalınca yine aynı durum söz konusu. Ne yapabilirim arkadaşlar aydınlatın şu kardeşinizi.

Mining Engineer

Late is better than never....
Yetkili Kişi
Yönetici
Tepkiler
202
Meslek
MEXT Research Fellow
Üniv
Kawamura Advanced Mining Tech
Bence bölümünü bitirsen daha iyi olur. Girdiğin sıralama ile şimdiki sıralamayı kıyaslamak çok mantıklı değil. Ben de çok iyi sıralamalar yapmamıştım ve şuan bölüm neredeyse 300 binlere kadar indi. Ama ben şuan Japonya da mühendis olarak çalışıyorum. Olay tamamen sen de bitiyor. Öğrenmeye aç ve kendini bir şekilde geliştirmeye meraklıysan gerisi geliyor. Bunlara ek olarak İngilizce bilmiyorsan enerjini sağa sola dağılarak değil dil öğrenerek harca ki ileride bunun ekmeğini çok yersin. İnşaat müh deki derslerine odaklan ve enerjini başka şeylere harcama.
Kolay gelsin.

Yukarı Alt