itü - İmalat Mühendisliği Hakkında Yorumlar

mbaysal

MB Üyesi
Tepkiler
2
Meslek
makine teknikeri
Üniv
İzmir Yüksek Teknoloji E.
Herkese selam. DGS tercihleri başladı ve ince eleyip sık dokuyorum bu aralar. İyi bir puan aldım makine mühendisliği yazdım genellikle fakat İTÜ imalat mühendisliği de yazmayı düşünüyorum sizlerden fikir almak istedim. Var mı aramızda bu okuldan mezun ? Düşünce ve önerilerinizi bekliyorum.
(ODTÜ-İTÜ MAKİNE TUTMUYOR MAALESEF)

Konu sahibi
Konu sahibi
M

mbaysal

MB Üyesi
Tepkiler
2
Meslek
makine teknikeri
Üniv
@Emir Kalyoncuoğlu Özellikle sizin düşüncenizi merak ediyorum. Bana geçtimiz haftalarda yardımlarınız dokunmuştu.

Emir Kalyoncuoğlu

Özel Üye
Tepkiler
129
Meslek
Makine Mühendisi
Üniv
Yıldız Teknik Üniversitesi
@Emir Kalyoncuoğlu Özellikle sizin düşüncenizi merak ediyorum. Bana geçtimiz haftalarda yardımlarınız dokunmuştu.
Merhaba,

Eğer imalat alanına ilgin varsa bu okulu ve bölümü kesinlikle öneririm. İstanbul Teknik Üniversitesi zaten çok geçerli bir okul ve okuyacağın bölümde iş imkanı fazla olan bir bölüm. Okulun imkanları da fazla olunca sana çok katkısı olur. Ancak imalat dalıyla alakalı değilsen sırf İstanbul Teknik diye istemediğin bölümü okumana gerek yok. Yıldız Teknik Üniversitesi'nde makine bölümü de gayet iyi bir tercih. Yani sen makine mi okumak istiyorsun imalat mı önemli olan soru bu :)

Umarım faydalı olmuştur.

Konu sahibi
Konu sahibi
M

mbaysal

MB Üyesi
Tepkiler
2
Meslek
makine teknikeri
Üniv
Merhaba,

Eğer imalat alanına ilgin varsa bu okulu ve bölümü kesinlikle öneririm. İstanbul Teknik Üniversitesi zaten çok geçerli bir okul ve okuyacağın bölümde iş imkanı fazla olan bir bölüm. Okulun imkanları da fazla olunca sana çok katkısı olur. Ancak imalat dalıyla alakalı değilsen sırf İstanbul Teknik diye istemediğin bölümü okumana gerek yok. Yıldız Teknik Üniversitesi'nde makine bölümü de gayet iyi bir tercih. Yani sen makine mi okumak istiyorsun imalat mı önemli olan soru bu :)

Umarım faydalı olmuştur.
Teşekkür ederim yorumunuz için. İmalat yazmaktan vazgeçtim. Yıldız makine listemde ikinci sırada. Bilginiz var mı bilmiyorum ama marmara ve istanbul üniversitesi makine hakkında ne dersiniz ? Bir tanıdığım dokuz eylül makinesi, marmara ve istanbul makinelerden daha iyi diye bir yorumda bulundu. Bilginiz varsa çok merak ettiğim bir konudur bu.

Emir Kalyoncuoğlu

Özel Üye
Tepkiler
129
Meslek
Makine Mühendisi
Üniv
Yıldız Teknik Üniversitesi
Teşekkür ederim yorumunuz için. İmalat yazmaktan vazgeçtim. Yıldız makine listemde ikinci sırada. Bilginiz var mı bilmiyorum ama marmara ve istanbul üniversitesi makine hakkında ne dersiniz ? Bir tanıdığım dokuz eylül makinesi, marmara ve istanbul makinelerden daha iyi diye bir yorumda bulundu. Bilginiz varsa çok merak ettiğim bir konudur bu.
Bahsi geçen iki üniversitedeki makine mühendisliği eğitimleri hakkında pek bir bilgim yok açıkçası.

Yukarı Alt