İTÜ Meteoroloji mühendisliği Ve Matematik

ErnSipahi913

MB Üyesi
Tepkiler
0
Matematiğim hiçbir zaman çok iyi olmadı, 20 sorudan en fazla 13 doğru yaptığımı bilirim, oda liseden bile eski zamanlarda.Fiziğe cidden ilgim var ve yapabiliyorum, kimya ve biyolojim zaten iyi,geometriyi bile formüller verildiği zaman yapıyorum,anlıyorum.Ama matematikte sorular karşıma çıkınca soruya bakıyorum, ne yapacağımı nereden başlayacağımı bilmiyorum.İTÜ Meteoroloji mühendisliğini istiyorum,Ancak tek zayıf yönüm matematik.Matematiğimi geliştirirsem hayalim önünde hiçbir engel kalmaz.İTÜ meteoroloji mühendisliğinde meteoroloji genel müdürlüğü, devlet su işleri v.s var.Meteoroloji mühendisliğinde matematiği çok iyi bilmemiz gerekiyormu ? tekrar söylüyorum,fiziği yapıyorum,kimyadan zaten neredeyse full çekiyorum, biyolojidende neredeyse full çekiyorum.Ancak matematiğe gelince hiçbir başarı yok.Bazı kişiler antrenmanlarla matematik kitabını öneriyor.Bu kitabın tüm serilerini almayı düşünüyorum + hergün çalışıp,tekrar edip,konu anlatımlarını izleyerek matematiğimi geliştirmek izliyorum.Bu antrenmanlarla matematik bana birkaç şey katıp matematikte cidden ilerlememe sebep olabilirmi ? İnanılmaz istiyorum meteorolog olmak,neredeyse matematik yüzünden kalpten gideceğim,okadar fazla istiyorum.Sorduğum soruların cevabını değerli sizlerden bekliyorum...

umitkcaa

MB Üyesi
Tepkiler
7
Meslek
Makine Mühendisi
Üniv
Gazi Üniversitesi
Meteroloji Mühendisliğinde ne kadar matematiğe ihtiyacın olur bilmiyorum fakat antrenmanlarla matematik kitabı çok kolay bir kitap. Youtube da matematiğini geliştirebileceğin bir çok kanal var onları tavsiye ederim.

Konu sahibi
Konu sahibi
ErnSipahi913

ErnSipahi913

MB Üyesi
Tepkiler
0
Öğrenmek istediğim şey matematiğin mantığı, ondan sonra gerisi gelir.

Yukarı Alt