İyi Bir Mühendis

FmT

MB Üyesi
Tepkiler
0
Meslek
Öğrenci
Üniv
Yıldız Teknik Üniversitesi
Merhabalar...

Elektronik ve haberleşme birinci sınıf öğrencisiyim. Kendimi geliştirip başarılı bir mühendis olmak istiyorum. Özel üniversite de okuduğum için bir teknik üniversite gibi pek aktif teknoloji kulübüdür ya da robot yapımı gibi aktiviteler yok okulda maalesef. Derslerim iyi onlarda sıkıntım yok ama mühendislik için sadece ders de yetmez yani başka ne yapabilirim. Yardımcı olursanız sevinirim.

Atakan Akbulut

Yetkili Kişi
Moderatör
Tepkiler
43
Meslek
R&D Embedded Systems Software Engineer
Aslında Özel üniversitelere çok laf söylenmesine karşılık Özel üniversitedeki laboratuvarlar ve koşullar çok iyi olabilmekte. Laboratuvarı ve kütüphaneyi aktif biçimde kullanabilirsin. Osiloskop Sinyal jenaratörünü Her ayrıntısına kadar ögrenmelisin. Proje veya araştırma konuları olarak osilatörler ve modülasyon alman çok faydalı. Transistör opamp Hakkında bilgilerin kusursuz olmalı

Konu sahibi
Konu sahibi
F

FmT

MB Üyesi
Tepkiler
0
Meslek
Öğrenci
Üniv
Yıldız Teknik Üniversitesi
Aslında Özel üniversitelere çok laf söylenmesine karşılık Özel üniversitedeki laboratuvarlar ve koşullar çok iyi olabilmekte. Laboratuvarı ve kütüphaneyi aktif biçimde kullanabilirsin. Osiloskop Sinyal jenaratörünü Her ayrıntısına kadar ögrenmelisin. Proje veya araştırma konuları olarak osilatörler ve modülasyon alman çok faydalı. Transistör opamp Hakkında bilgilerin kusursuz olmalı
Teşekkür ederim. Yatay geçişle devlet üniversitesine geçiş yaptım ama gene de söylediklerinizi dikkate alacağım.

Mustafagldren

MB Üyesi
Tepkiler
0
Üniv
Atatürk Üniversitesi
kendine sürekli bir hedef koy. mesala şu devreyi yapacağım bir şekilde veya şu yazılım dilini öğrenceğim bir şekilde diyip bildiğin inatlaşarak bu işi halledeceksin

Deduska

MB Üyesi
Tepkiler
124
Meslek
Developer
Proje yap kardeşim. Okulu bir şekilde bitirirsin. Derslerini çalış geçersin, tabi gerçekten odaklanarak çalış. Yalnız odaklanaraktan kastım aman aman bütün vaktimi ayırayım değil. Öğrenmen yeterli sınavlar o kadar önemli değil, tabi benim düşüncem.

İlk önce kendine bir yol çiz. Hedefini belirle ve proje yapmaya başla. Güzel bir proje olsun gerekirse 4 yılda bitsin ama güzel olsun. Büyük düşün gerisi gelir.

Erasmus yapmanı da tavsiye ederim. Başarılar.

Yukarı Alt