Kalıp sektöründe planlamacı olmak

pkocaker

MB Üyesi
Tepkiler
0
Meslek
ENDÜSTRİ MÜHENDİSİ
Üniv
ERCİYES ÜNİVERSİTESİ
Orta ölçekli bir firmada üretim planlama mühendisi olarak işe başladım. Fakat planlama dışında herşeyi yapıyorum maalesef sistemin dayatması bu şekilde. Sorum şu olacak bir hafta iki haftalık bir sipariş termşnn süresi olan bir kalıp hane de nasıl bir planlama yapabilirim. 1 aydır uğraşıyorum ama çalışanlar ayrı herşey ayrı problem. Fikir form herşeye açığım.

Mining Engineer

Late is better than never....
Yetkili Kişi
Yönetici
Tepkiler
202
Meslek
MEXT Research Fellow
Üniv
Kawamura Advanced Mining Tech
Orta ölçekli bir firmada üretim planlama mühendisi olarak işe başladım. Fakat planlama dışında herşeyi yapıyorum maalesef sistemin dayatması bu şekilde. Sorum şu olacak bir hafta iki haftalık bir sipariş termşnn süresi olan bir kalıp hane de nasıl bir planlama yapabilirim. 1 aydır uğraşıyorum ama çalışanlar ayrı herşey ayrı problem. Fikir form herşeye açığım.
Kusura bakmayın. Biraz daha düzgün yazabilmeniz mümkün mü?

Konu sahibi
Konu sahibi
P

pkocaker

MB Üyesi
Tepkiler
0
Meslek
ENDÜSTRİ MÜHENDİSİ
Üniv
ERCİYES ÜNİVERSİTESİ
Düzgünden kastınız nedir? Anlayamadım.

Mining Engineer

Yetkili Kişi
Yönetici
Tepkiler
202
Meslek
MEXT Research Fellow
Üniv
Sorum şu olacak bir hafta iki haftalık bir sipariş termşnn süresi olan bir kalıp hane de nasıl bir planlama yapabilirim.
Şu cümleyi daha düzgün yazabilir misiniz?

Konu sahibi
Konu sahibi
P

pkocaker

MB Üyesi
Tepkiler
0
Meslek
ENDÜSTRİ MÜHENDİSİ
Üniv
ERCİYES ÜNİVERSİTESİ
Sorumu anlamadığınız için mi yoksa yazım hatalarından dolayı mı? İlkiyse tabi düzeltirim ikincisi ise bu sizi niye bu kadar rahatsız etti?

Mining Engineer

Yetkili Kişi
Yönetici
Tepkiler
202
Meslek
MEXT Research Fellow
Üniv
Anlatım bozukluğundan dolayı soru anlaşılmıyor. Yardım etmek isteyen arkadaşlar zorlanabilir.

Kolay gelsin

mfkoprn

MB Üyesi
Tepkiler
35
Meslek
...
Üniv
...
Sorumu anlamadığınız için mi yoksa yazım hatalarından dolayı mı? İlkiyse tabi düzeltirim ikincisi ise bu sizi niye bu kadar rahatsız etti?
yaa hocam neden uğraştırıyorsun ya?ADam saana yardım etmek istiyoru düzgün yaz diyorpolemik çıkartıyorsun.Ya adam akıllı yaz şunu yada uzatama be

Konu sahibi
Konu sahibi
P

pkocaker

MB Üyesi
Tepkiler
0
Meslek
ENDÜSTRİ MÜHENDİSİ
Üniv
ERCİYES ÜNİVERSİTESİ
Peki şöyle anlaşılır dilde yazayım. Proje bazlı çalışan atölye tipi üretimde çalışmaktayım. Planlamacı olarak nasıl bir yol izlemeliyim? 6 tezgah/istasyon mevcut. GANTT şeması işimi kolaylaştırır mı? Günlük planlama bile yapılamıyor çünkü herkes kendi işine acil diyor. Bunları bir sıralamaya koymam için termin sürelerinden ve kalıp büyüklüğüne tezgah potansiyeline göre kullanabileceğim yollar nelerdir? Küçük bir işletme olduğu için herhangi bir program için şuan bütçe ayırmıyorlar.

Mining Engineer

Yetkili Kişi
Yönetici
Tepkiler
202
Meslek
MEXT Research Fellow
Üniv
Peki şöyle anlaşılır dilde yazayım. Proje bazlı çalışan atölye tipi üretimde çalışmaktayım. Planlamacı olarak nasıl bir yol izlemeliyim? 6 tezgah/istasyon mevcut. GANTT şeması işimi kolaylaştırır mı? Günlük planlama bile yapılamıyor çünkü herkes kendi işine acil diyor. Bunları bir sıralamaya koymam için termin sürelerinden ve kalıp büyüklüğüne tezgah potansiyeline göre kullanabileceğim yollar nelerdir? Küçük bir işletme olduğu için herhangi bir program için şuan bütçe ayırmıyorlar.
GANTT olabilir buna ek olarak Microsoft Project Management da kullanabilirsin. Ama Microsoft için satın alma gerekebilir.
Linki görmek için izniniz yoktur Giriş yap veya kayıt ol.

Bu linkte GANTT vs Microsoft PM karşılaştırmasını görebilirsin.
Bunların dışında Excel de bir program oluşturabilirsin. Excel de Makrolama bilgin varsa bunun üzerinden de bir program olabilir.
Forumda ki makineci arkadaşlar daha fazla bilgi verebilir diye düşünüyorum.
Benim aklıma gelenler bunlar.
Kolay gelsin.

Yukarı Alt