Kendi küçük arabamı yapmak istiyorum

DenX

MB Üyesi
Tepkiler
0
Üniv
:D
Merhaba Arkadaşlar! Daha 11. sınıf öğrencisiyim ve basit bir arabanın (şasi, motor, fren, direksiyon) yapımını biliyorum ama aşırı özgüvenli biri olarak buna cesaret edemiyorum. Projenin yüzde doksanını biliyorum ama akü kısmı beni aşıyor. Herşeyi youtube kanallarından öğrenen biri olarak kimse bu kısmını koymuyor videoya. Açıklanacak bir sürü sorum var. Acaba bu kısmı bir elektrik mühendisi bana 5-10 dakikalık bir ders olarak açıklayabilir mi? (Çünkü çok basit bir şey gibi ama sadece birinin göstermesi gerek.) Ve ya bundan sonraki projelerimde bana ortak olacak birini mi yanıma almalıyım? Projeyi 500 tlye bitirsem yıllık 750 tl vergisi var. Değer mi? Diyelim vergi kaçırdım cezası büyük mü? Öyle bilip bilmeden direk atlamalı mıyım, o kısmı gelince düşünürüz diye; yoksa öğrendikten sonra mı harekete geçmeliyim? Motor ile şasinin 1 cm kayması bütün planı altüst eder. Eğer gerçekten bu arabayı bitirirsem, herhangi bir şirketten veya üniversiteden burs alabilir miyim? Çünkü ben okumanın zaman kaybı olduğu düşüncesindeyim.

Daha bir sürü sorum var. Cevaplarsanız sevinirim ^^ :)

Yukarı Alt