ktü hakkında yorumlar

Konu, 'Üniversiteler' kısmında Deduska tarafından paylaşıldı.

Etiketler:
?

KTÜ pişmanlıktır

 1. Evet

  42,9%
 2. Hayır

  57,1%
Birden fazla oy kullanılabilir.
 1. Deduska

  Deduska MB Üyesi

  Kayıt:
  29 Temmuz 2016
  Mesajlar:
  190
  Beğeniler:
  125
  Meslek:
  Developer
  En İyi Cevap:
  9
  Değerlendiriler:
  +153 / 1 / -0
  KTÜ'yü gerçekten eleştirdikleri kadar kötü mü? Kardeşim Elektrik-Elektronik Mühendisliği kazandı.

  Kod:
  https://eksisozluk.com/karadeniz-teknik-universitesi--128586?p=23
  -> Burada eleştirdikleri kadar.
   
  Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 16 Ağustos 2016
  • Beğen Beğen x 1
 2. Oğuzhan Mallı

  Oğuzhan Mallı Yetkili Kişi Genel Yönetici

  Kayıt:
  6 Şubat 2015
  Mesajlar:
  525
  Beğeniler:
  414
  Meslek:
  Nükleer ve Atom Mühendisi
  En İyi Cevap:
  11
  Değerlendiriler:
  +519 / 5 / -1
  Üniversite:
  MEPhI, KTÜ
  Merhabalar, yaklaşık 3 yıl ktü de elektrik elektronik mühendisliği okudum. Ardından başka bir okula transfer oldum. Üniversitenin artısıda var, eksisi de.

  Kontejanların artması, üniversitelerin çoğalması ile artık barajı biraz daha geçerek herhangi bir mühendislik dalı okunabiliyor. Bizim zamanımızda ilk 20 25 bine giremeden mühendislik fakültesine giremiyordunuz ama şimdi durumlar farklı.

  Düşüncelerimi benim zamanıma göre yapacağım. (Verdiğiniz sitedeki yorumlara bakmadım) Bu arada 5 yıl önce idi sanırım KTÜ'den ayrıldım.

  Kampüs olarak Türkiye'nin sayılı üniversitelerindendir. Büyük ve yeşil bir kampüse sahip. O üniversitede Ankara'da olsa idi ODTÜ ile yarışabilirdi. Arz talep meselesi olduğu için başarılı öğrenciler genelde büyük şehirleri tercih ediyor, böylelikle o üniversitenin puanları diğerlerine göre düşük oluyordu. Puanının düşük olması sizi yanıltmasın. Eğitimi çok üst düzey bir üniversite idi. Bir dönemde alttan 5 tane ders bıraktığım zamanlar olmuştu :)

  Bilgisayar mühendisliği ile aynı binada eğitim verilmekteydi. Hemen yanında da makina mühendisliği binası bulunmaktaydı. Yakın iki diğer fakülte öğrencileri ile kaynaşma imkanları mevcut. Eğitim olarak çok üst düzey akademisyenlere sahip. Gerekli lab, araç, gereç, öğrenci kolları mevcuttur. EMO var idi her sene projelere katılır idik. Rektörlük çok cömert şekilde destek olurdu.

  Eksilere gelecek olursak; sosyal hayat biraz zor. Trabzon küçük ve denizin kenarına kurulmuş çok gelişmemiş bir şehir. İnsanları çok farklı. Kimi çok sever, kimisi sevmez. Ben şahsen sevmiştim (karadenizliyim zaten). Okul sonrası takılabilecek çok fazla alan yok. Diğer şehirlere göre biraz pahalı idi.

  Kampüs içinde KYK yurtları var, 5 dakikada fakülteye gidebiliyorsunuz. İçinde ayrıca; spor salonu, kütüphane, cafeler, oturma alanları vs gibi bir çok sosyal alan mevcut. Yani kampüs yaşamı 10 numara bir üniversite arkadaş ortamı olduktan sonra.

  KTÜ neden sevilmez? Çünkü zordur, öğrenci kalır ve okuldan nefret ederler. Bu yüzden negatif yorumlar görmüş olabilirsiniz. Ben 5 yıl önceki ktü hakkında yorumlarımı söyledim. Muhakkak şimdi daha iyi bir konuma gelmiştir olanak ve imkanlar için. Ama öğrenci başarışı düşmüş olabilir. Çünkü her sene düşen puanlar ile birlikte daha başarısız öğrenciler ktü'yü seçmekte böylelikle seviye düşmekte.

  Başarılı olmak isteyen her öğrenci ktü'de kendini çok iyi noktalara getirebilir. Aklıma gelen bunlar, özel sorularınız olur ise sorarsanız yanıtlamaya çalışırım konu üzerinden.
   
  • Bilgilendirici Bilgilendirici x 1
 3. Deduska

  Deduska MB Üyesi

  Kayıt:
  29 Temmuz 2016
  Mesajlar:
  190
  Beğeniler:
  125
  Meslek:
  Developer
  En İyi Cevap:
  9
  Değerlendiriler:
  +153 / 1 / -0
  Bence gayet açık ve net. Vaktinizi ayırdığınız ve güzel bir paylaşım yaptığınız için çok teşekkür ederim.
   
  • Beğen Beğen x 1