Laptop Tavsiye Hk?

sansar2564

MB Üyesi
Tepkiler
20
Meslek
Elektrik Elektronik Mühendisi
Üniv
Konya Teknik Üniversitesi
Arkadaşlar max bütçem 3500 TL bir laptop almak istiyorum. Elektrik elektronik öğrencisiyim. AutoCAD matlab gibi programlar lazım olacak. Bir de solidworks kaldırırsa güzel olur.
Ben iki model buldum ama Casper olduğu için şüpheliyim. Şunlar işimi görür mü? Hangisi daha avantajlı?

Linki görmek için izniniz yoktur Giriş yap veya kayıt ol.

İkinci de SSD yok birincinin Rami daha küçük. Mantıken SSD daha sonradan da takarım diye düşünüyorum. Sizin fikriniz nedir? Solidworks kaldırır mı? Veya tavsiye edebileceğiniz max 3500tl laptop var mı?

betusella

MB Üyesi
Tepkiler
9
Meslek
Elektrik Elektronik Mühendisliği
Üniv
Batman Üniversitesi
i5 değilde i7 kullanmanı tavsiye ederim lenovo ideapad 510 serisi bende var gayette programlama için kullanışlı.

Oğuzhan Mallı

Yetkili Kişi
Genel Yönetici
Tepkiler
435
Meslek
Nükleer ve Atom Mühendisi
Üniv
MEPhI, KTÜ
Linklerini attığınız PC lerin işlemcileri iyi duruyor. Hemen hemen buna yakın; Intel Core i7-6700HQ

Ben olsam masaüstü toplardım. Bu fiyata daha performanslı pc toplayabilirsiniz.

Casper önermem 6 yıl önce kullanmıştım çabuk ısınıyordu.

Alacağınız modelin mutlaka testlerine bakın. İnternette her türlü test yapıyorlar artık. Videolar mevcut.

Intel Core i7-7700HQ, GTX 960 , Mutlaka SSD, çift fanlı olan PC leri tercih edebilirsiniz.

Forumda ve blogda daha önce benzer konular oldu. O konularıda okuyabilirsiniz.

Son düzenleme:
Konu sahibi
Konu sahibi
S

sansar2564

MB Üyesi
Tepkiler
20
Meslek
Elektrik Elektronik Mühendisi
Üniv
Konya Teknik Üniversitesi
Linklerini attığınız PC lerin işlemcileri iyi duruyor. Hemen hemen buna yakın; Intel Core i7-6700HQ

Ben olsam masaüstü toplardım. Bu fiyata daha performanslı pc toplayabilirsiniz.

Casper önermem 6 yıl önce kullanmıştım çabuk ısınıyordu.

Alacağınız modelin mutlaka testlerine bakın. İnternette her türlü test yapıyorlar artık. Videolar mevcut.

Intel Core i7-7700HQ, GTX 960 , Mutlaka SSD, çift fanlı olan PC leri tercih edebilirsiniz.

Forumda ve blogda daha önce benzer konular oldu. O konularıda okuyabilirsiniz.
Casper'ın namını (!) duydum. Bu yüzden Casper'dan vazgeçtim. Masaüstü olmaz çünkü öğrenci yurdunda kalıyorum. Bu yüzden MX150 ekran kartlı MSI aldım. Umarım pişman olmam. Ürün şu:

Genel olarak çizim ve programlama için aldım. Sizce iş görür mü? İlerde SSD takacağım.

birx

MB Üyesi
Tepkiler
47
Meslek
Makine Mühendisi
Üniv
BU
çizim için quadro ekran kartlı veya muadili iş istasyonu olarak adı geçen modeller tercih edilir, fakat son zamanlarda oyun için üretilen kartlarda gayet iyi sonuçlar verebiliyor , profesyonel çizim desteği quadro tipi kartlarda daha iyi hissedilir , ve bir coğu direkt olarak yazılımlara özel sertifikalı olurlar.

diğer modellerde iş görür onlarda genelde oyun desteği daha çok ön plandadır. Alırken iyisini alayım uzun yıllar iş görsün mantığı yanlıştır.

Eğer profesyonel anlamda iş yapmıyorsanız ,eğitim için quadro ekran kartlı makinalar israf olur , farkı çok net göremezsiniz , alacağınız ekran kartlarının en az 128bit olması şu an için yeterlidir, zaten büyük montajlarla çalışacaksanız masaüstü olmalıdır.

farkı anlamanız açısından bir örnek vereyim , otomobil ile kamyon 80km hızla gidebilir ,ancak ikisininde aynı anda taşıyabileceği yük miktarı farklıdır. Ekran kartlarında da bu band genişliği ve 128,256 bit vs olarak karşılığını bulur.

Ek olarak : MSI marka olarak iyi bir tercih , ssd mutlaka takılmalı, MSI uzun yıllardır kullanıyorum sorun çıkarmadı ,

Yukarı Alt