Laptop Tercihi

Ahmed Receb

MB Üyesi
Tepkiler
5
Meslek
Öğrenci
Üniv
Lise
Herkese merhaba makine mühendisliği okuyorum monster bilgisayar almayı düşünüyorum pek oyun oynamıyorum fakat oyun bilgisayarlarının performansları genel olarak iyi oluyormuş diye duydum. İki pc arasında kaldım teknik olarak yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.
Linki görmek için izniniz yoktur Giriş yap veya kayıt ol.

i7 9.Nesil 2666 mhz 8gb ram ( daha sonra 8 gb daha ekletmeyi düşünüyorum )
Ram DDR4L
Ekran Kartı GDDR5
Fiyat 8bin 144 hz ekran

i7 10.nesil 2933 mhz 8gb ram ( daha sonra 8 gb daha ekletmeyi düşünüyorum )
Ram DDR4
Ekran Kartı GDDR6
Fiyat 8.5bin 120hz ekran

Farklı özellikleri bunlar hangisini almalıyım ve neden yardımcı olursanız sevinirim. Oyun pek oynamıyorum fakat uzun ömürlü olmasını istiyorum ileride ağır programlar çalıştıracağımdan dolayı

Mining Engineer

Late is better than never....
Yetkili Kişi
Yönetici
Tepkiler
202
Meslek
MEXT Research Fellow
Üniv
Kawamura Advanced Mining Tech
Her ikisi de işini görür. Ama bu PC olayını çok kasmayın dersler de başarılı olmaya yönelin.

batuhann3838

MB Üyesi
Tepkiler
3
Meslek
öğrenci
Üniv
yıldız teknik üni
çizim, yazılım programları vs sistemini çok zorlamaz.O yüzden fazla abartı tavsiye etmem, ben a5 serisi almıştım eğitim açısından işimi fazlasıyla görüyor.

mfkoprn

MB Üyesi
Tepkiler
35
Meslek
...
Üniv
...
ne demek önemli değil ya pc alınca en az 4 5 yıl kullanacaksın.Çizim programları zorlamaz dıyosun ama olay derslerın dısında projelere gelince yavas ve kotu bı sıstemle çızım yapmaya çalışmak ınsana zulum resmen.Hele bıde analiz programları kullanacaksan işler baya karışıyo.Almışken sağlam bır seyler almak en onemlisi bence tabı butcen doğrultusunda.Ki ben abra a5 aldım ve memnun değilim abı surekli arıza ile karşılasiyorum.Daha 1 hafta öönce tekık servisle ciddili kavgalar ettim çunku tamır ettık dıye yalan soyledıler falan.Monster ın ceo su ıle linked in uzerınden iletişime geçip sorunumu zar zor düzeltebildim.Monster alacaksan tulpar serisi abraya göre oldukça oldukça daha az sorun cıkartıyor.bilgine
çizim, yazılım programları vs sistemini çok zorlamaz.O yüzden fazla abartı tavsiye etmem, ben a5 serisi almıştım eğitim açısından işimi fazlasıyla görüyor.
İlgili tarihte otomatik birleştirildi:

Herkese merhaba makine mühendisliği okuyorum monster bilgisayar almayı düşünüyorum pek oyun oynamıyorum fakat oyun bilgisayarlarının performansları genel olarak iyi oluyormuş diye duydum. İki pc arasında kaldım teknik olarak yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

i7 9.Nesil 2666 mhz 8gb ram ( daha sonra 8 gb daha ekletmeyi düşünüyorum )
Ram DDR4L
Ekran Kartı GDDR5
Fiyat 8bin 144 hz ekran

i7 10.nesil 2933 mhz 8gb ram ( daha sonra 8 gb daha ekletmeyi düşünüyorum )
Ram DDR4
Ekran Kartı GDDR6
Fiyat 8.5bin 120hz ekran

Farklı özellikleri bunlar hangisini almalıyım ve neden yardımcı olursanız sevinirim. Oyun pek oynamıyorum fakat uzun ömürlü olmasını istiyorum ileride ağır programlar çalıştıracağımdan dolayı
8 gb rami sonradan kendın al monster daha pahalıya takıyor.A serısı yerıne tulpar al abralar cok arızza cıkartıyo.

Yukarı Alt