Li ion batarya sorun

sefaozturk

MB Üyesi
Tepkiler
0
Üniv
Ömer Halisdemir Üniversitesi
Merhabalar arkadaşlar ben li ion 3 adet batarya aldım toplam 10.8v civarında neyse bu bataryaları şarjli süpürgeye bağladım ama önüne herhangi bir devre eklemedim süpürge eski tip bir batarya kullanıyordu 2 3 kez şarj oldu kullandim bir gece şarjda bıraktım şuan şarj ışığı yanmıyor şarj almıyor... süpürge bağlantı ve devrelerini kontrol ettim sıkıntı yok pili ölctüğümde voltaj 0 görünüyor... durum ile ilgili görüşü olan var mı piller tekrar şarj olabilir mi ?

mustafagunaydinn

MB Üyesi
Tepkiler
5
Üniv
Marmara Üniversitesi
Piller kullandıktan sonra şarj almıyor mu?
Bence süpürgenin içini aç devreye bir göz at giriş birimlerine bak eski batarya ile bağlantı girişlerine bak
Süpürgenin markası

Konu sahibi
Konu sahibi
sefaozturk

sefaozturk

MB Üyesi
Tepkiler
0
Üniv
Ömer Halisdemir Üniversitesi
Fakir RCT-122 Turbo Fırçalı sarjli süpürge marka model bu daha önce ni cd pil vardı sanırım devreyi kontrol ettim pile şarj esnasında 14.65v gerilim geliyor lakin pil takili iken şarj ışığı yanmıyor pilleri çıkarıp devreyi birleştiğinde şarj ışığı yanmaya başlıyor... muhtemelen piller %100 şarja ulaştığında akımı kesen bir devre mevcut değil piller uzun süre şarj olmuş bu li ion pile zarar verir mi

mustafagunaydinn

MB Üyesi
Tepkiler
5
Üniv
Marmara Üniversitesi
_20170211_153830.JPG

Fakirin sitesine girdim. Motorun özellikleri kontrol kartın tipi yazmıyor ama yazılan şu 10 dk kullan linyum pilleri yüksek voldajta şarj etmek pilin ömrünü azaltır erken dolar erken boşalır mantığı Tıpkı 2A telefon bataryası ile 750mA batarya ile aynı erken dolar erken boşalır. 12 volt pil için 14.8 volt ile şarj ediliyor. Şarj kesen ünide vardır. Bunun kontrolü pille alakalıdır. Yani pilden geri dönüş alamassak ışığı kontrol edemeyiz. Lidyum pillerin şarj devreleri bir göz at sorun belli ettik (lidyum pil)

Son düzenleme:
Yukarı Alt