Lütfen Seçmeme Yardım Edin...

Sayısal şart mı?

• Şart değil.

Oylar: 0 0,0%

• Seçmen sayısı
    6

Fatih Madan

MB Üyesi
Tepkiler
1
Meslek
Öğrenci
Üniv
Lise Mezunu
Merhaba Muhendis Beyinler Üyeleri, Ben Fatih. 19 yaşındayım ve bu sene mezuna kaldım.
Bu foruma üye olurken hangi universite okuduğumu sordu. Malesef üni okumadığım için lise mezunu yazıverdim.
Kusura bakmayın, burası mühendislik okuyanların forumu ama siz abilerim, benden kat kat bilgili olduğunuz için size sormak istediğim sorular var.

Benim matematiğim kareköklere kadar süper ama permütasyondur, fonksiyondur, turevdir integraldir, hiç anlamadım bu konuları ve çokta ilgim yok.

Ama ingilizcem B1+ ve japonca öğreniyorum. N5 denebilecek kadar japoncam vardır.

Şimdi soruma geleyim,
Ben bilgisayarın donanım tarafıyla ilgileniyorum.
Bilgisayar mühendisliği matematik istiyor biliyorum ama yazılıma ihtiyacım olmadığı için gerekli olmadığını düşünüyorum (Yanlış anlattıysam affola).
10 yaşımdan beri PC Donanımlarıyla uğraşıyorum. Bununla ilgili bölüm yok mudur? Yoksa sayısal şart mıdır?
Ekstra hobi olarak adobe after effects, photoshop ve sony vegas programlarını kullanıyorum.
Not: Bu becerilerimi kullanarak yurtdışında yaşamak ve çalışmak istiyorum.

Mining Engineer

Late is better than never....
Yetkili Kişi
Yönetici
Tepkiler
202
Meslek
MEXT Research Fellow
Üniv
Kawamura Advanced Mining Tech
Amaç mühendislik okumaksa matematik ve fizik biliyor olman gerekiyor. Türev integral vb dersleri en azından temel seviye biliyor olmanda fayda var daha sonra üniversite de Calculus 1 - 2, linear algebra (cebir), difrenasiyel denklemler derslerini alacaksın bu dersler ile kendini geliştirebilirsin diye düşünüyorum.
Yurt dışında iş bulabilmek için bilsayar biliminin yazılım alanın da kendini geliştirmen daha mantıklı olur. Donanım dan ziyade programlama bilen insanlara ihtiyaç duyuluyor.

ahmethavuz

MB Üyesi
Tepkiler
2
Meslek
Makina Mühendisi
Üniv
Orta Doğu Teknik Üniversitesi
Bu ilgini çekmeyen türev, integral, yani diferansiyel fonsksiyonlar zaten mühendisliğin matematiksel temeli, mühendis olmak istiyorsan kaçış pek yok. Bilgisayar mühendisliği ciddi bir matematik istiyor, ayrıca yazılıma ihtiyacım olmadığı için demişsin, ama bilgisayar mühendisliğinin yarısı yazılım, donanım kısmı zaten elektrik-elektroniğin özelleşmiş bir dalı. Bunun için belki 2 yıllık bir bölüm olabilir ama bu konuya hakim değilim, kusura bakma. Ama şunu söyleyebilirim, bildiğin programlar sayesinde free lance çalışarak yurtdışında geçimini sağlayabilirsin, orada bir şirkete girmen pek mümkün değil ama, çünkü oradaki şirketler lisans mezunu insanlara eğilim gösteriyor, ayrıca B2 seviyesi ingilizce ve almanya-fransa gibi gelişmiş ülkelerdeki kurumsal şirketler B2 seviyesinden ülkenin resmi dilini isteyebiliyor, mesela almanyada çalışma izni için B2 seviyesi almanca gerekiyor. eğer japonyayı düşünüyorsan şansın daha yüksek ama orada da teknoloji ciddi anlamda yazılıma kaymaya başladı ve zaten donanım anlamında çokça yetişen elemanları var. Birazcık şansını denemen lazım, kesin bir şey söylemek zor, umarım her şey gönlünce olur.

Konu sahibi
Konu sahibi
F

Fatih Madan

MB Üyesi
Tepkiler
1
Meslek
Öğrenci
Üniv
Lise Mezunu
Bu ilgini çekmeyen türev, integral, yani diferansiyel fonsksiyonlar zaten mühendisliğin matematiksel temeli, mühendis olmak istiyorsan kaçış pek yok. Bilgisayar mühendisliği ciddi bir matematik istiyor, ayrıca yazılıma ihtiyacım olmadığı için demişsin, ama bilgisayar mühendisliğinin yarısı yazılım, donanım kısmı zaten elektrik-elektroniğin özelleşmiş bir dalı. Bunun için belki 2 yıllık bir bölüm olabilir ama bu konuya hakim değilim, kusura bakma. Ama şunu söyleyebilirim, bildiğin programlar sayesinde free lance çalışarak yurtdışında geçimini sağlayabilirsin, orada bir şirkete girmen pek mümkün değil ama, çünkü oradaki şirketler lisans mezunu insanlara eğilim gösteriyor, ayrıca B2 seviyesi ingilizce ve almanya-fransa gibi gelişmiş ülkelerdeki kurumsal şirketler B2 seviyesinden ülkenin resmi dilini isteyebiliyor, mesela almanyada çalışma izni için B2 seviyesi almanca gerekiyor. eğer japonyayı düşünüyorsan şansın daha yüksek ama orada da teknoloji ciddi anlamda yazılıma kaymaya başladı ve zaten donanım anlamında çokça yetişen elemanları var. Birazcık şansını denemen lazım, kesin bir şey söylemek zor, umarım her şey gönlünce olur.
Dürüstçe öneri verdiğin için teşekkür ederim. Herhalde dil okuyacağım. 4 sene içinde blueprint uzerinden oyun yapmayı veya adobe programlarında ustaşmaya karar verdim.

Yukarı Alt