Lys puanıyla yatay geçiş

Muhammetssrn

MB Üyesi
Tepkiler
1
Kolay gelsin ben bu yıl marmara makineyi kazandım fakat ben burda durmak istemiyorum. Bazı nedenlerden dolayı burası ağır geldi. Yaşadığım şehir aydın ve ben izmire gitmek istiyorum. Lys puanıyla hazırlıktan sonra hemen geçilebilir gibi bişeyler duydum. Dokuz eylül ve ege tercih listemde vardı hemen altta bu olabilir mi? Yardımcı olursanız sevinirim

szgncvs

MB Üyesi
Tepkiler
14
Üniv
Afyon Kocatepe Üniversitesi
Yerleşmek istediğin bölumün bu seneki taban puanı senin yerleşme puanına eşit veya küçükse başvuru yapabilirsin. Kontenjan dahilinde başvuranların yerleşme puanları sıralanır. Eğer o sıralamaya girebilirsen yatay geçişin onaylanir. "Ek madde 1" yada "merkezi yerleştirme puanıyla yatay geçiş" diye araştırırsan daha net sonuçlar alırsın. YÖK sitesindeki yönetmeliklerde ve başvuracağın okulun yatay geçiş yönetmeliklerinde detayları bulabilirsin.

Konu sahibi
Konu sahibi
M

Muhammetssrn

MB Üyesi
Tepkiler
1
Yerleşmek istediğin bölumün bu seneki taban puanı senin yerleşme puanına eşit veya küçükse başvuru yapabilirsin. Kontenjan dahilinde başvuranların yerleşme puanları sıralanır. Eğer o sıralamaya girebilirsen yatay geçişin onaylanir. "Ek madde 1" yada "merkezi yerleştirme puanıyla yatay geçiş" diye araştırırsan daha net sonuçlar alırsın. YÖK sitesindeki yönetmeliklerde ve başvuracağın okulun yatay geçiş yönetmeliklerinde detayları bulabilirsin.
Teşekkür ederim biraz daha baktım da yine de emin olmak için soruyorum ben bu yıl hazırlığı marmarada okuyup geçtikten sonra seneye dokuz eylüle gidebilir miyim

betusella

MB Üyesi
Tepkiler
9
Meslek
Elektrik Elektronik Mühendisliği
Üniv
Batman Üniversitesi
Geçebilirsin fakat İzmirdeki okulda akts kredileri değişiklik gösterirse alttan ders sıkıntın olabilir.(Eğer 1. sınıfı okumaya başlarsan)

Konu sahibi
Konu sahibi
M

Muhammetssrn

MB Üyesi
Tepkiler
1
Geçebilirsin fakat İzmirdeki okulda akts kredileri değişiklik gösterirse alttan ders sıkıntın olabilir.(Eğer 1. sınıfı okumaya başlarsan)
Yok daha başlamasım hazırlık okuyorum yıl sonunda geçiş yapmayı düşünüyorum. Bunun için araştıeıyorum burası çok büyük geldi kendimi rahat hissetmiyorum. Geçmek benim için her yönden daha iyi olucak

Mistiks

MB Üyesi
Tepkiler
0
Üniv
Karabük
unirehberi.com/yatay-gecis-nedir belki bu yazı sana yardımcı olabilir.

Konu sahibi
Konu sahibi
M

Muhammetssrn

MB Üyesi
Tepkiler
1
Yardımcı olmadı ben zaten bunları biliyorum ama daha erken geçmek istiyorum. Hazırlık sınıfından sonra da geçiş var siye biliyorum ama araştırdığımda tam net bişey bulamadım bu yüzden daha geniş kapsamlı bileb birisi vardır diye buraya sordum ama beni tatmin eden bir cevap olmadı

Yukarı Alt