Makina elemanları ödevi

Mekamuhendis

MB Üyesi
Tepkiler
0
Üniv
İzmir Ekonomi Üniversitesi
İyi günler herkese, makina elemanları dersinden bir ödevim var. Uğraştım ancak pek bir çözüme ulaştığım söylenemez. Yardım edebilirseniz çok sevinirim.

Dosyalar

Konu sahibi
Konu sahibi
M

Mekamuhendis

MB Üyesi
Tepkiler
0
Üniv
Arkadaşlar konu biraz acil yardım edebilecek kimse yok mu?

mhmmt.yksl

MB Üyesi
Tepkiler
4
Üniv
Bartın Üniversitesi
sorunuza baktım soruyu tam net göremiyorum ilk osrum şu kablolardaki gerilmemi istenior yoksa direğin en kesitindeki kama ve normal gerilmeler mi isteniyor ?

Konu sahibi
Konu sahibi
M

Mekamuhendis

MB Üyesi
Tepkiler
0
Üniv
Öncelikle cevabınız için teşekkür ederim. Soruda asıl sorulmak istenen tabela direğinin aşağıda verilen rüzgar kuvveti, tabelanın ağırlığı gibi etkenlere uygun olup olmadığı. Benim fikrime göre aslında direğin çapının ve hangi malzemenin kullanıldığının da bilinmesi gerekiyor ancak böyle bir bilgi yok. Daha ne fotoğrafları ekledim. Tekrar teşekkür ederim.

Dosyalar

mhmmt.yksl

MB Üyesi
Tepkiler
4
Üniv
Bartın Üniversitesi
Şuan soru mukavemet sorusu elimdeki kaynaklara baktım ve soru çözümü için bu pdf ten bakabilirsiniz. tabelanın alanını alım ortalama rüzgarı bulup oradan tabela direginde olusuacak olan kayma gerilmesini ve tabela ağırlığından oluşacak olan normal gerilmeye ulaşabilirsiniz formülleri hatırlayamıyorum attığım kitapta benzer bir sorurun çözümü bulunmaktadır

Dosyalar

Konu sahibi
Konu sahibi
M

Mekamuhendis

MB Üyesi
Tepkiler
0
Üniv
Şuan bakıyorum gönderdiğiniz linke ancak bahsettiğiniz problem eğer benim düşündüğüm gibi 7-13 ise orada çözümü verilmemiş ya da ben ulaşamadım. Yardımcı olabilir misiniz bu konuda ?

Son düzenleme:

mhmmt.yksl

MB Üyesi
Tepkiler
4
Üniv
Bartın Üniversitesi
Kusura bakma çözümü var diye yenlış görmüşüm ona benzer bir örnek var ona uyarlayarak çözebilirsin rüzgar kuvveti biliniyorsa web.itu.edu.tr/~mecit/muk204/sinavlar/finalcozum.pdf 1. soru benzer bir soru

Konu sahibi
Konu sahibi
M

Mekamuhendis

MB Üyesi
Tepkiler
0
Üniv
Çok teşekkür ederim ilgilendiğin için. Birimler pound ve inch cinsinden olduğundan sonuçlar biraz değişik çıkıyor ama tekrar üzerinde çalışıcam. İyi çalışmalar.

Yukarı Alt