Makinacılar görüşünüze ihtiyacim var !!

Yasa.

MB Üyesi
Tepkiler
1
Üniv
Marmara Üniversitesi
Selamunaleykum arkadaslar.
Oncelikle kendimden bahsedeyim ve kafam cok karisik fikrinize ihtiyacim var.
Marmara Universitesinden onlisans Makina bolumu mezunuyum fakat bu bolum ile bir tecrubeye sahip degilim. Mezun olduktan sonra askere gidip geldim. Solidworks az cok biliyorum kendimi gelistirmek icin kursa yazildim. Kursta alacagim programlar solidworks,siemens nx, ve ansys programlari.

Simdi size soruyorum sizce ne yapmaliyim ben bu bolum uzerine kendimi gelistirmek istiyorum ama hic is ilani yok genellikle herkes tecrubeli eleman ariyor.

Sizce dgs kasip muhendislige gitsem mi yoksa bu sekilde devam mi etsem? Bu programlari ogrenip.

Aldigim programlar bana ne gibi bir faydasi olur? Yani piyasada (solid haric) kullanilan programlar mi?

Emir Kalyoncuoğlu

Özel Üye
Tepkiler
129
Meslek
Makine Mühendisi
Üniv
Yıldız Teknik Üniversitesi
Selamunaleykum arkadaslar.
Oncelikle kendimden bahsedeyim ve kafam cok karisik fikrinize ihtiyacim var.
Marmara Universitesinden onlisans Makina bolumu mezunuyum fakat bu bolum ile bir tecrubeye sahip degilim. Mezun olduktan sonra askere gidip geldim. Solidworks az cok biliyorum kendimi gelistirmek icin kursa yazildim. Kursta alacagim programlar solidworks,siemens nx, ve ansys programlari.

Simdi size soruyorum sizce ne yapmaliyim ben bu bolum uzerine kendimi gelistirmek istiyorum ama hic is ilani yok genellikle herkes tecrubeli eleman ariyor.

Sizce dgs kasip muhendislige gitsem mi yoksa bu sekilde devam mi etsem? Bu programlari ogrenip.

Aldigim programlar bana ne gibi bir faydasi olur? Yani piyasada (solid haric) kullanilan programlar mi?

Öncelikle bu alanda çoğu yerde iş bulabilirsin. Çünkü bir makine yapılacaksa tasarım çok ön plandadır. Ben senin yerinde olsam mühendisliği tamamlardım. Çünkü her şey programı öğrenmek değil. Bir şeyi tasarlarken neden o şekilde tasarladığını bilmek çok önemli. Yani önemli olan programdaki komutları kullanabilmek değil, kendi fikrin ile bir ürün ortaya çıkarabilmek. Örneğin plastik parça tasarlarken buradan kırılabilir deyip feder koymak vs.

Muhammed sevim

MB Üyesi
Tepkiler
0
Meslek
ELEKTRİK ELEKTRONİK MÜHENDİSLİĞİ
Üniv
Aksaray üniversitesi
program bilmek çok yeterli olmaz iş ilanlarından faydalanamıyorsan çevrenle irtibat kur birebir görüş
inşallah güzel şeyler olur

Yukarı Alt