Makine Mühendisliği Alanları Nelerdir?

LtC07

Makine Mühendisi
MB Üyesi
Tepkiler
0
Değerli kardeşlerim,

Ben yaşıma rağmen Makine Mühendisliği bölümüne yeni başladım ve şuan hazırlıktayım.İnternette biraz araştırma yaptım ama tam olarak istediğimi bulamadım ,sizlerden bazı bilgileri öğrenmek istiyorum ve benim için en önemlisi bölümümüzün alanları tam olarak nelerdir?

İsmail As

MB Üyesi
Tepkiler
1
Meslek
Makine Mühendisi
Merhaba,

Bende makine mühendisliğine başladığımda 25 yaşındaydım.29 yaşında mezun oldum.şu an bursada çalışıyorum.Makine mühendisliği çalışma alanı inanamayacağın kadar geniş.senin çalışmak istediğin sektör nedir?ona göre yardımcı olmaya çalışayım ben sana.

Konu sahibi
Konu sahibi
LtC07

LtC07

Makine Mühendisi
MB Üyesi
Tepkiler
0
Üstadım,öncelikle bilgileriniz için teşekkür ederim.Ben araç sektörü ilk amacım yani bişeyler üretmek istiyorum,masabaşında para kazanmak istemiyorum daha dogrusu. Bunla ilgili tecrübe ve fikirlenirizi bekliyorum.

İsmail As

MB Üyesi
Tepkiler
1
Meslek
Makine Mühendisi
Rica ederim.bende otomotiv sektöründe çalışıyorum.otomotiv sektörü bile o kadar geniş ki bundan biraz bahsetmek istiyorum.ben sac metal kalıpçılığı üzerine çalışıyorum ve firmada tasarım mühendisi olarak görev yapıyorum.otomotiv sektöründe sac metal kalıpçılığı,plastik kalıpçılığı,proje,imalat,planlama,ürün geliştirme,kalite,arge,satınalma,tasarım,metod,talaşlı imalat.... gibi bir çok alanda çalışabilirsin.eğer otomotiv sektöründe çalışmak istiyorsan catia ve en az 1 yabancı dili çok iyi seviyede öğrenmeni tavsiye ediyorum.ayrıca teknik olarak kendine bişeyler katmalısın.benim üniversiteye yeni başlayan meslektaşlarıma tavsiyem öğrencilik yıllarını çok iyi değerlendirmeleridir.senin sormak istediğin birşey varsa sorabilirsin.

Konu sahibi
Konu sahibi
LtC07

LtC07

Makine Mühendisi
MB Üyesi
Tepkiler
0
Peki kendime neler katabilirim?
Bölümüm ingilizce bunun sence bana ne gibi faydaları olabilir?

Bunlarıda merak ediyorum üstadım :)

İsmail As

MB Üyesi
Tepkiler
1
Meslek
Makine Mühendisi
bölümün ingilizce olması biraz seni zorlar ama bir dil öğrenmiş olursun.dediğim gibi otomotivde çalışmak istiyorsan öncelikle catia öğrenebilirsin,ayrıca başka programlar öğrenmekte sana artılar katar.eğer imkanın varsa fabrikalarda part time çalışmanı tavsiye ederim.otomotiv düşünüyorsan otomotiv sektörü ile alakalı yerler bulabilirsen daha iyi olur.bana göre otomotivin mutfağı kalıpçılık,imkan varsa kalıpçılıkla başla derim,
dil için erasmusa katılabilirsin.ve stajlarda çok önemli büyük firmalarda gerçek manada staj yapmalısın.boş zamanlarını iyi değerlendir.forum sitelerinden bir çok döküman bulabilirsin.

Konu sahibi
Konu sahibi
LtC07

LtC07

Makine Mühendisi
MB Üyesi
Tepkiler
0
Gerçekten çok önemli bilgiler çok teşekkür ediyorum üstadım.

İsmail As

MB Üyesi
Tepkiler
1
Meslek
Makine Mühendisi
rica ederim.faydalı olmuştur umarım.

Yukarı Alt