Makine Mühendisliği mi Gemi Makineleri Mühendisliği mi?

Ayşe Öztürk

MB Üyesi
Tepkiler
0
Meslek
Makine Teknikeri
Üniv
Ege Üniversitesi
Merhaba ben makine meslek lisesi çıkışlıyım. önlisans makine teknikerliği (nkü), endüstriyel kalıpçılık (ege) bitirdim. Aöf olarak isg okudum. sayısalım yok denecek kadar az olduğu için çok kararsız kaldığım iki bölümü koydum. daha çok işin imalat kısmı ile hevesliyim,teknik ressam olarak çalışıp staj yaptım bazı yerlerde ama nefret ettim. asla ama asla yapamayacağımı anladım. gemi istememin mütevellit sebebinden biri insan tanımayı,gezmeyi, bir şeyler kontrol etmeyi sevmem. size göre sayısalı düşük biri hangi bölümde rahat edebilir yada bir kadın için uygun olabilir mi gemiler? çok teşekkür ediyor ve yorumlarınızı bekliyorum...

mfkoprn

MB Üyesi
Tepkiler
35
Meslek
...
Üniv
...
Dostum sayısalım yok denecek kadar az diyosun,teknik resim sevmem diyosun yani işin tasarım kısmında da yoksun.Bu iki bölümde senin için uygun değil.Makine mühendisliği sayısalın yok ise kesinlikle senin bölümün olamaz.Gemi makineleri de hakeza sayısalın gerektirdiği bir bölüm.Gemi kadın için uygun mudur diye soracak olursan gemide güvertede çalışan kadın insanlar var kaptan olarak.Onlar yapabiliyorsa sende yaparsın elbette ama insan tanımayı sevmem gezmeyi sevmem diyosun.Gemi de başka ne yapacaksın ki:)Bence sen hayalinde olan işlerden ziyade kendine odaklan.Ben ne yapabilirim de,onun üzerine hayal ve hedeflerini oturtmaya çalış.

Yukarı Alt