Makine Mühendisliği mi Otomotiv Mühendisliği mi?

OmerCo16

MB Üyesi
Tepkiler
0
Lise son öğrencisiyim ve otomobillere çok meraklıyım sizce otomotiv mühendisliği secmeliyim yoksa makina mühendisliği mi ve iki bölüm arasında üniversitesi adının önemi hangisinde daha önemsiz herhangi bir üniversiteden daha kolay iş imkanı oluşabilir ?

Hasan Dumanlı

MB Üyesi
Tepkiler
15
Meslek
makina mühendisi
Üniv
selçuk üniversitesi
KARDEŞİM AYNI SIKINTIYI BENDE YAŞAMIŞTIM TERCIHLERDE ÇOK ARAŞTIRDIM HATTA OTOMOTIV MEZUNLARINA DAHİ SORDUM ÇOK İYİ BİR ÜNİVERSİTEYE GİDEMİYORSAN TERCİH ETMEMEMİ SÖYLEDİLER TABİ BU BİR TERCİH MESELESİDIR. MAKİNA DA DAHA GENİŞ BİR SEKTÖR VAR ÖRNEĞİN MAN A TEKNİK GEZİYE GİTTİĞİMİZDE OTOMOTIV MÜHENDİSİ ÇALIŞAN ORANI YUZDE 2 CİVARINDAYDI TABİ MAN DA İMAL IŞLEMİ GERÇEKLEŞMİYOR SADECE MONTAJ BUNUDA GÖZ ÖNÜNDE BULUNDURMAK LAZIM.

KARDEŞİM AYNI SIKINTIYI BENDE YAŞAMIŞTIM TERCIHLERDE ÇOK ARAŞTIRDIM HATTA OTOMOTIV MEZUNLARINA DAHİ SORDUM ÇOK İYİ BİR ÜNİVERSİTEYE GİDEMİYORSAN TERCİH ETMEMEMİ SÖYLEDİLER TABİ BU BİR TERCİH MESELESİDIR. MAKİNA DA DAHA GENİŞ BİR SEKTÖR VAR ÖRNEĞİN MAN A TEKNİK GEZİYE GİTTİĞİMİZDE OTOMOTIV MÜHENDİSİ ÇALIŞAN ORANI YUZDE 2 CİVARINDAYDI TABİ MAN DA İMAL IŞLEMİ GERÇEKLEŞMİYOR SADECE MONTAJ BUNUDA GÖZ ÖNÜNDE BULUNDURMAK LAZIM.

OmerCo16

MB Üyesi
Tepkiler
0
Sevdiğim mesleği yapmak istiyorum ama iş imkanları kısıtlı gibi bu konuda bilgisi olan varmı bu arada teşekkürler

Yukarı Alt