Makine ve imalat mühendisliği kamu atamaları

metehan0954

MB Üyesi
Tepkiler
0
Meslek
Öğrenci
Üniv
Pamukkale üniversitesi
Arkadaşlar bu sene pamukkale üniversitesinde makine ve imalat mühendisliği okumaya başlayacağım. Fakat araştırma yapıp bir türlü cevabına ulaşamadığım bir soru var. Makine ve imalat mühendisliği okuyan bir kişi kamuya atanabiliyor mu? Atanabiliyorsa makine mühendisi olarak mı atanıyor? Gelecekte kendimi yeteri kadar gelistiremezsem kamuda çalışmayı düşünüyorum. Yardımcı olur musunuz?

ahmedreceb

MB Üyesi
Tepkiler
2
Meslek
Öğrenci
Üniv
Sakarya Üniversitesi
Hocam selam bende bu sene makine mühendisliğine başlayacağım sakaryada gelecekte kendimi yeteri kadar geliştiremezsem neden dedin ki geliştiririz elimizden geldiğince çalışırız bende savunma sanayine girmek çok istiyorum ama tabi bir odtülü değilsin onların gözünde fark yaratmamız lazım tabi

Konu sahibi
Konu sahibi
M

metehan0954

MB Üyesi
Tepkiler
0
Meslek
Öğrenci
Üniv
Pamukkale üniversitesi
Hocam selam bende bu sene makine mühendisliğine başlayacağım sakaryada gelecekte kendimi yeteri kadar geliştiremezsem neden dedin ki geliştiririz elimizden geldiğince çalışırız bende savunma sanayine girmek çok istiyorum ama tabi bir odtülü değilsin onların gözünde fark yaratmamız lazım tabi
Bende savunma sanayisinde çalışmayı çok istiyorum fakat bizim bölüm nedense sanki hakettiği değeri görmüyor. Benim bölümüm teknoloji fakültesi olarak geçiyor mühendislik fakültesi değil ve genelde imalat bölümüyle alakalı bir bölüm. Cnc makineleriyle alakalı imalat falan. O yüzden sordum kamu ataması var mı diye. Hala kafamı kurcalıyor. Yani insanlara makine ve imalat mühendisliği diyorum makine daha iyi, neden makine okumadın, ne imal edeceksin vsvs sorularla karşılaştım. Bir de teknoloji fakültesi mezununda imza yetkisi olmuyormuş. Resmen dışlanıyor gibi bir şey.

ahmedreceb

MB Üyesi
Tepkiler
2
Meslek
Öğrenci
Üniv
Sakarya Üniversitesi
diğerleri hakkında bilgim yok ama tek fakülteleri dava açmış kazanmış imza yetkisi varmış yani

Yukarı Alt