Makinistanbul 2016

Hikmet Usta

MB Üyesi
Kayıt
23 Mart 2016
Mesajlar
1
Tepkiler
0
Yaş
29
Üniv
İstanbul Teknik Üniversitesi
Öğrencilerin İş Hayatı ile Buluşma Yeri Makinistanbul; Bu Yıl 31 Mart - 1 Nisan’da İTÜ Makine Fakültesinde!

İstanbul Teknik Üniversitesi Endüstriyel Proje Geliştirme ve İşbirliği Kulübü tarafından 11.’si düzenlenecek olan mesleki gelişim organizasyonu “Makinistanbul” bu yıl 31 Mart - 1 Nisan 2016 tarihlerinde düzenlenecek.

2005 yılında “Kariyer Günleri” adıyla düzenlenmeye başlayan organizasyon, 2010 yılında “Ulusal Makine Mühendisliği Öğrenci Zirvesi” adını aldı. 2011 yılından itibaren markalaşma adına “Makinistanbul” ismiyle öğrencilerle buluşan zirve, İTÜ öğrencileri tarafından düzenlenen en büyük öğrenci zirvelerinden biri konumundadır. Katılımcı firmalara stant açma ve seminer düzenleme imkânı tanınmakta, öğrencilere ise saha şartları, son teknolojiler ve mühendislik mesleği tanıtılmaktadır. 2 gün süren organizasyona ülke çapında 30’den fazla üniversiteden katılım gerçekleşmektedir.
Bu geniş çaplı zirve eğitim hayatı esnasında kariyerine de sağlam bir temel oluşturmayı hedefleyen öğrencileri bilinçlendirmeyi amaçlıyor. Stantlarda Türkiye’nin en büyük firmalarıyla buluşma, birbirinden değerli katılımcıların bulunacağı seminerlere katılma gibi klasik etkinliklerin yanı sıra, ülkenin önde gelen firmaları tarafından düzenlenecek proje yarışmaları ve staj kabulleri ile vaka çalışmaları, sertifikalı eğitimler ve mühendisliğin gündemdeki konuların, konulara en hâkim isimler tarafından tartışıldığı paneller gerçekleşiyor. Seminerlerin bir kısmının internet üzerinden de yayınlanacak olması, etkinliğin ulusal olma iddiasını destekler niteliktedir.

MAKİNİSTANBUL
Tarih: 31 Mart – 1 Nisan 2016
Yer: İstanbul Teknik Üniversitesi Gümüşsuyu Yerleşkesi


Makinistanbul16’ nın Kesinleşen Konuşmacıları:

- Sami Doğru - Mercedes-Benz Türk A.Ş. Otobüs Ar-Ge Kısım Müdürü
- Zafer Kara - Bosch Vice President Manufacturing Coordination China and Mexico
- Cem Alparslan - Kale Endüstri Holding Uluslararası Satış ve Pazarlama Direktörü
- Uğur Sakarya - Borusan Oto Genel Müdürü
- Salih Gülleroğlu – Roketsan Üretim Müdürü
- Dr. Habibe Akşit

Makinistanbul16‘ nın Kesinleşen Sponsorları:

Ana Sponsor: Arçelik Group
Yan Sponsorlar: Mercedes-Benz, Bosch, Kale Kilit
Stratejik Partner: kariyer.net
Katılımcı Firmalar: Roketsan, Sarmak, Çalık Enerji, Türkiye Petrolleri, Borusan, Eczacıbaşı, İnka Limitless, KalDer, British Time, Dialogue
Tanıtım ve Medya Sponsorları: Hürriyet Kampüs, itü24, G Medya, Kampüs Etkinlikleri, Uniboard, Capital, Modyo, ShiftDelete.Net, eleman.net, Mühendis Beyinler
Ürün Sponsorları: Nescafe, Arbella, Çaykur, Cornetto Ulaşım Sponsoru: ClickBus


Twitter@epgik
Instagram@epgik

yatay-afis.jpg
 

Dosyalar

Yukarı Alt