MARMARA MYO-YGS1

kimse

MB Üyesi
Tepkiler
0
Marmara üniversitesi myo tercihinde bulunabileceğim en mantıklı bölüm sizce hangisidir?

kontrol ve otomasyon teknolojisi
elektronik teknolojsi
elektrik
elektronik haberleşme teknolojisi

Deduska

MB Üyesi
Tepkiler
124
Meslek
Developer
Merhaba, tercihimi söylemek gerekirse. Elektronik teknolojileri ve Elektronik haberleşme teknolojilerinden birini seçerdim. Bende ön lisans okudum ve DGS ile Bilgisayar Mühendisliğine geçiş yaptım. Burada dikkat etmen gereken şu, eğer ki mühendislik düşünüyorsan DGS ile geçiş yapmayı yani, o zaman şuna dikkat et. Okuyacağın bölümlerin hangi bölümlere geçişleri var. Onlara dikkat et.

Tavsiyelerim konusunda; DGS ye şimdiden çalışmaya başla. Çok kolay bir sınav biraz dişini sık. Güzel bir üniversite kazan kardeşim. Sonra kafan rahat olur. Keyfine bakarsın. Okul ortalaman düşük olmasın, okuldan sana gelecek puan seni çok ileri götürecek. O yüzden bu ön lisansı salma. Benden sana tavsiye. Başarılar kardeşim.

Bu tablodan verdiğin bu listelerin hangi bölümlere geçiş yaptığını görebilirsin.
Linki görmek için izniniz yoktur Giriş yap veya kayıt ol.

Konu sahibi
Konu sahibi
K

kimse

MB Üyesi
Tepkiler
0
Merhaba, tercihimi söylemek gerekirse. Elektronik teknolojileri ve Elektronik haberleşme teknolojilerinden birini seçerdim. Bende ön lisans okudum ve DGS ile Bilgisayar Mühendisliğine geçiş yaptım. Burada dikkat etmen gereken şu, eğer ki mühendislik düşünüyorsan DGS ile geçiş yapmayı yani, o zaman şuna dikkat et. Okuyacağın bölümlerin hangi bölümlere geçişleri var. Onlara dikkat et.

Tavsiyelerim konusunda; DGS ye şimdiden çalışmaya başla. Çok kolay bir sınav biraz dişini sık. Güzel bir üniversite kazan kardeşim. Sonra kafan rahat olur. Keyfine bakarsın. Okul ortalaman düşük olmasın, okuldan sana gelecek puan seni çok ileri götürecek. O yüzden bu ön lisansı salma. Benden sana tavsiye. Başarılar kardeşim.

Bu tablodan verdiğin bu listelerin hangi bölümlere geçiş yaptığını görebilirsin.
Linki görmek için izniniz yoktur Giriş yap veya kayıt ol.
çok teşekkür ederim önerilerin için :)
elektrik-elektronik mühendisliği hedefim.hepsinde dgs ile elektrik-elektronik mühendisliği için lisans tamamlama var ama aklıma takılan şu önlisans bitirince 2 yıllık diplomam olucak ve dgs başarı olursam 4 yıllık bir diplomam daha olacak.biraz daha farklı bir bölüm okursam;kontrol ve otomasyon bunu da elektrik-elektronik mühendisliği ile lisans tamamlarsam hem kontrol otomasyon teknikeri hemde elektrik-elektronik mühendisi diplomam olacak bu karlı bir şey midir?

Son düzenleme:
Yukarı Alt